Якщо США не допоможуть Україні: у WSJ оцінили, чи зможе Європа покрити весь дефіцит озброєнь
Байдену слід було діяти швидше, щоб поставити Києву критично важливі системи озброєння раніше.
Якщо військова допомога США відновиться, Україна може провести 2024 рік, зміцнюючи свою повітряну і наземну оборону, навчаючи свіжі війська, даючи відсіч військам РФ дальніми ударами та готуючись до наступу в 2025 році, пише The Wall Street Journal з посиланням на військових аналітиків, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Зазначається, що військові перспективи України стануть головною темою в липні, коли НАТО проведе саміт у Вашингтоні на честь свого 75-річчя. І в тому разі, якщо Штати не відновлять свою військову підтримку, а російські сили досягнуть подальших успіхів, святкова зустріч Альянсу може перетворитися на "протверезний момент", який викличе занепокоєння з приводу того, чи зможе Вашингтон виконати свої зобов'язання, пише газета.
Читайте також: Між Східною та Західною Європою окреслився розкол через нездатність забезпечити зброєю Україну, – Bloomberg
"Озираючись назад, деякі безпекові аналітики кажуть, що Байдену слід було діяти швидше, щоб поставити Києву критично важливі системи озброєння перш, ніж російські війська адаптувалися, і до того, як терпіння американських законодавців почало вичерпуватися", - йдеться в публікації.
Як приклад наводяться ракети ATACMS меншої дальності, які могли бути надані Україні до жовтня 2023 року, задовго до того, як "український контрнаступ почав давати збої", акцентує WSJ.
Високопоставлений представник адміністрації Байдена заявив, що під час ухвалення рішень щодо зброї Білому дому необхідно було враховувати здатність ЗСУ освоювати нове озброєння, а також схильність президента РФ Володимира Путіна брязкати ядерним мечем.
"Україна не була готова прийняти все це в перший день конфлікту", - заявив він.
Читайте також: Експерт розповів про ризик катастрофічної нестачі боєприпасів та оцінив, чого очікувати на фронті у 2024-му
Також у публікації зазначається, що вирішальну роль у військових зусиллях України зіграло "деяке європейське озброєння".
"Але континент, який все ще намагається подолати слабкості своєї оборонно-промислової бази, не зможе покрити весь дефіцит, якщо постачання зі США артилерійських снарядів, перехоплювачів ППО та інших ключових систем озброєння не буде швидко відновлено", - констатували у WSJ.
Західні аналітики впевнені, що Росія спробує максимально експлуатувати цю ситуацію. Путін розраховує, що союзники України "не зможуть досить швидко зібратися з силами", і вже зараз росіяни активно пропагують те, що Київ - "у програшній ситуації".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки