Фітнес-тренер розповів, що їсти, якщо "все шкідливе"
Шкідливі не певні речовини самі собою, шкідливою може бути певна критична кількість речовини. Фото: freepik.com
Якщо людина, яка вирішила стати на стежину ЗОЖ-ПП (здоровий спосіб життя - правильне харчування, в даному випадку поширено використовується абревіатура російськомовного варіанту - ред.), спробує розібратись в правильному харчуванні в інтернеті, вона, послухавши різних дієтологів-нутриціологів, розведе руками: їсти можна... нічого.
Про це у своєму блозі пише професійний фітнес-тренер Віктор Мандзяк, інформує UAINFO.org.
В рибі є ртуть; в бульбі – соланін; в яйцях – холестерин; в хлібі – глютен; у вівсянці – фітати; сіль – біла смерть; цукор – пусті калорії; червоне мнясо – можливо, канцероген; ковбаса – канцероген; цукрозамінники – діабет, рак; молоко – слизь, здуття, прищі, целюліт. І навіть до води можна до#батись, адже велика кількість Н2О, прийнята в короткий проміжок часу може призвести до набряку мозку і смерті.
І ні, в цій статті я не збираюсь переконувати підлисників, що всі перелічені продукти насправді корисні, я підійду до питання "шкідливості продуктів" зовсім з іншого боку...
Читайте також: П’ять причин пити молочні коктейлі та п’ять причин цього не робити
Якщо припустити, що в продукті Х є якась небезпечна для організму речовина – отрута – про яку нам ще, можливо, навіть не відомо, то нам варто згадати про таке поняття як гормезис. Гормезис – це оздоровча дія отрути, отриманої в неотруюючій кількості. Тобто шкідливі не певні речовини самі собою, шкідливою може бути певна критична кількість речовини.
Та ж кава, яку ми всі так любимо, містить в собі ксантиновий алкалоїд кофеїн – отруту, якою рослини захищаються від комах-паразитів. Але якщо ти не їсиш каву столовими ложками прямо з банки, кава тобі не зашкодить. Во істину, все ліки, все отрута, чорт ховається в кількості.
Суть не в тому, що глютен чи холестерин шкідливі в певній кількості (насправді – ні). Я хочу донести до тебе важливий принцип здорового харчування, який принесе тобі користь зі 100%-ою гарантією. І цей принцип – РІЗНОМАНІТНІСТЬ.
Людина в добу споживає десь 2 кілограми їжі. І це може бути 2 кілограми акулячого м'яса (зі шкідливою кількістю ртуті), або по 100 грамів різних продуктів. Харчуючись різноманітно, кожен окремий продукт людина споживатиме в меншій кількості (і чим більш різноманітне її харчування – тим менше вона споживає окремий продукт). І якщо різні продукти гіпотетично можуть містити в собі потенційно шкідливі речовини, споживаючи кожен з них в невеликій кількості, вона мінімізовує гіпотетичну шкоду від великої кількості "отрути" з певного продукту.
Окрім того, враховуючи, що різні продукти містять в собі різні корисні речовини в різній кількості, харчуючись різноманітно, людина з більшою вірогідністю отримає всі необхідні їй речовини.
Читайте також: У Китаї висміяли "обід білої людини"
В людині постійно боряться дві сутності: неофобія – страх перед новим, і неофілія – прагнення до нового незвичного досвіду. Як би ми не любили котлети і "Зоряні війни", одна і та ж їжа, як і фільм, з часом втрачає свою привабливу яскравість. Кожен продукт по різному пахне, хрустить, смакує. Кожен продукт – інший. Харчуючись різноманітно, безшерстий примат уникає рутини в харчуванні.
Яйця раз в тиждень смачніші від яєць щодня на сніданок, обід і вечерю. Навіть дієтичне, але різноманітне харчування буде досить смачним. В нашій мові є навіть окреме слово, яке все пояснює – "приїдатись". Харчуючись різноманітно, їжа тобі не приїдатиметься.
Отже, різноманітність в харчуванні – це безпека, користь і смачність.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки