MENU

Мобілізація по-новому: військова поліція зможе заходити в житло та винагороджувати за доноси

818 0

Мобілізація по-новому: військова поліція зможе заходити в житло та винагороджувати за доноси

У новому законопроєкті про військову поліцію є одразу декілька норм, які привернули до себе увагу юристів. У Раді запропонували по-новому переслідувати порушників військового законодавства.

У Раді запропонували новий законопроєкт, який суттєво розширює повноваження військової поліції й фактично легалізує доноси за винагороду. ТСН звернувся за поясненнями до експертки в питаннях мобілізації та військової сфери за поясненнями, інформує UAINFO.org.

У новому законопроєкті про військову поліцію є одразу декілька норм, які привертають увагу. Зокрема, пункт 11 статті 16, в якому зазначається, що військова поліція має право на наступні дії: "У невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом, проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури".

Юристка Катерина Аніщенко, експертка у сфері мобілізації та військової сфери, розповіла, що разом з цим законопроєктом в парламенті розглядається законопроєкт щодо внесення змін до адміністративного та кримінального кодексів.

За її словами, у військової поліції буде розширено перелік повноважень.

"Там мається на увазі те, що вони мають право розшукувати саме військовозобов’язаних. Тобто дезертирів, тих, хто вже порушив вимоги закону, а не ухилянтів, які не прибули та не оновили свої військово-облікові дані. Але з урахуванням того, що на рівні законопроєкту передбачено зміни до адміністративного кодексу, з урахуванням мети створення військової поліції, я можу припустити, що саме військова поліція буде вчиняти оперативно-розшукові дії стосовно ухилянтів, які не оновили свої військово-облікові дані, які не стали на військовий облік, які були оголошені в розшук і не з’явились до ТЦК", — каже вона.

Також увагу привертає пункт 3 статті 9, в якому зазначено, що оперативні підрозділи військової поліції мають право співпрацювати "із фізичними особами, зокрема на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин" та "матеріально і морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень".

"Йдеться про те, що хочуть заохочувати цивільних надавати інформацію відносно правопорушника, дезертира і так далі", — зазначила юристка.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини