5000-річний церемоніальний храм і людські скелети: в Перу археологи розкопали цінні знахідки
У районі Занья на північному заході Перу археологи знайшли руїни церемоніального храму, якому приблизно 5000 років. Під час розкопок вчені також виявили людські скелети під піщаною дюною.
Як пише LiveScience, цінні знахідки археологи виявили під час першого етапу дослідницьких робіт в рамках археологічного проєкту "Культурні ландшафти долини Укупе – Занья". Віднайдений храм є частиною археологічного комплексу Los Paredones de la Otra Banda-Las Animas, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.
Після початку розкопок, які стартували на початку літа 2024 року, дослідники виявили залишки стін багатоповерхового храму.
"Ми, ймовірно, дивимося на 5000-річний релігійний комплекс, який знаходиться в археологічному просторі, визначеному стінами, побудованими з глини. У нас є центральні сходи, з яких можна було б піднятися на своєрідну сцену в центральній частині храму", – сказав директор археологічного проєкту "Культурних ландшафтів долини Укупе – Занья Луїс Армандо Муро Іноньян.
Читайте також: На Святій Горі Афон виявили три невідомі раніше примірники Острозької Біблії
Стіни храму були прикрашені складними фризами із зображеннями людського тіла з пташиною головою, котячими рисами та кігтями рептилій. Верхні частини стін були покриті "тонкою штукатуркою з мальовничим малюнком".
Між стінами старовинного храму археологи знайшли втиснуті скелети трьох дорослих людей. Поховання, які містять жертви, загорнуті в тканину, свідчать про те, що це могло бути місцем жертвоприношення.
У другому археологічному блоці розкопок дослідники виявили церемоніальну архітектурну споруду, що належить до пізнього періоду Моче, датований десь між 600 і 700 роками нашої ери.
Моче, які приносили людські жертви, відомі своїми великими храмами та чудовими витворами мистецтва, зокрема керамічними келихами, що нагадують людські голови.
На цьому місці команда археологів також ідентифікувала поховання дитини віком приблизно 5-6 років, що належить до більш пізнього періоду.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки