MENU

В ISW оцінили, чи здатна Росія регулярно влаштовувати масовані удари по Україні

242 0

В ISW оцінили, чи здатна Росія регулярно влаштовувати масовані удари по Україні

Росія 26 серпня атакувала Україну 236 ракетами та "Шахедами", чому дуже зраділи жителі країни-агресора. Росіяни назвали це "відповіддю за Курщину", цинічно закликавши Кремль не зупинятися і зробити такі обстріли регулярними.

Однак на постійні масовані обстріли українських міст у Москви немає ресурсів, завили в Інституті вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Водночас там не забули згадати Захід, вказавши: якби той змінив свою політику щодо дальності українських ударів його зброєю по РФ, можливості агресора були б ще більше обмежені, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org

Аналітики наголосили, що у понеділок Україна пережила найбільш масовану російську повітряну атаку за час повномасштабної війни. Росія атакувала цивільну та критичну інфраструктуру країни 127 ракетами та 109 ударними БПЛА, що призвело до руйнувань, пошкоджень у 15 регіонах, а також жертв.

В ISW оцінили, чи здатна Росія регулярно влаштовувати масовані удари по Україні

Українська ППО збила більшість (201) ворожих цілей – 102 ракети й 99 "Шахедів", ще кілька дронів були локаційно втрачені, а два полетіли до союзника РФ – в Білорусь.

Командувач польськими збройними силами генерал-майор Мачей Кліш заявив, що принаймні один безпілотник тимчасово перетнув повітряний простір Польщі під час серії російських ударів по Україні. Але зізнався, мовляв, поляки не змогли збити "Шахед" через погану погоду.

"Російські блогери з радістю відреагували на атаку 26 серпня, представивши її як російський "удар у відповідь" на наступ України в Курській області. Один же зазначив, що такі масовані та нищівні удари не повинні бути одноразовими", – звернули увагу в ISW.

Зокрема, росіянин закликав військове командування РФ здійснювати такі атаки "регулярно для досягнення стратегічного та системного впливу на Україну". Він підігравав аналогічним закликам співвітчизників у мережі до безперервних серій ударів по містах України після більших атак, націлених на інфраструктуру.

Проте військові експерти припускають, що Росії бракує оборонно-промислового потенціалу для підтримки таких масованих ударів в аналогічному масштабі з регулярністю. Але українські офіційні особи після атаки 26 серпня наголосили, що ця серія ударів демонструє нагальну необхідність для України отримати більше систем ППО від своїх партнерів. А для союзників Києва – зняти обмеження на здатність Сил оборони завдавати дальніх ударів по території РФ з використанням західної зброї.

"Нещодавно ISW підрахував, що в радіусі дії наданих США ракет ATACMS перебуває не менше 250 військових та воєнізованих об'єктів у Росії, але американська політика забороняє Україні використовувати їх для завдання ударів по території РФ", – зазначили аналітики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини