Під час наймасштабнішого удару РФ 26 серпня РФ "аномально" використала Ту-95 та Ту-22
Російський далекобійний удар по Україні 26 серпня, який став найбільшим за весь час й налічував щонайменше 127 ракет і 109 дронів, відрізнявся однією доволі несподіваною деталлю. Вона стосується використання стратегічних бомбардувальників Ту-95, які здійснили пуски крилатих ракет із району Волгоградської області та Каспійського моря.
Про це пише Defence Express, інформує UAINFO.org.
Відповідно до повідомлення Командування Повітряних сил загалом у повітряний простір України зайшло 77 крилатих ракет Х-101. А під час повідомлень про поточні загрози, близько 5 ранку, було оголошено, що зафіксована активність 11 літаків Ту-95МС.
Тобто кожен з них ніс по 7 крилатих ракет, а враховуючи те, що частина російських ракет падає ще на території РФ, то можливо мова йде про повне завантаження 8 ракетами Х-101 кожного Ту-95. Нагадаємо, що у внутрішній барабанній пусковій установці Ту-95 можливо розміщення до 6 ракет типу Х-55/Х-555, але в неї Х-101 не влізають, тому для їх запуску використовують пілони.
Водночас за дуже тривалий час фіксувалось те, що один Ту-95, зазвичай запускав 1-3 ракети. Наприклад, у ніч на 21 березня 2024 року аналогічна кількість у 11 Ту-95 запустила лише 29 ракет. А до сьогоднішньої атаки 27 серпня, як повідомили Повітряні сили, було залучено декілька Ту-95, які випустили п'ять Х-101 (всі були збиті).
Тобто використання Ту-95 із повним завантаженням для РФ є дійсно аномальним. При цьому є припущення, що використання стратегічних бомбардувальників із мінімальним бойовим навантаженням пов'язано зі спробою зменшити витрату ресурсу машини. А тому рішення завантажити повний боєкомплект навряд могло бути прийнято без додаткових дозволів вищих інстанцій чи взагалі є результатом прямої вказівки Кремля.
У ракетній атаці 26 серпня була ще одна "аномалія". Вона пов'язана із Ту-22М3, які здійснили запуск ракет Х-22 із повітряного простору Воронезької області. Бо вчора, близько 8 ранку, Повітряні сили повідомили, що зафіксували 6 літаків Ту-22М3.
Але повідомлено про те, що було запущено лише 3 ракети Х-22, з яких була збита лише одна. При цьому один Ту-22М3 може нести до трьох ракет Х-22, а тому загальний залп міг складати до 18 ракет. Хоча зазвичай ці літаки несуть по 1-2 ракеті, а їх використання взагалі стало вкрай епізодичним.
Це легко пояснюється, як і втратами у цих машинах, як бойовими, зокрема від вогню С-200, так і у катастрофах, остання з яких сталась під Іркутськом 15 серпня. Так і тим, що ці втрати для РФ є невідновлювальним, а навіть підтримка у льотній готовності - ускладненою. Наприклад, двигуни до цих літаків перестали виробляти ще у 1996 році.
Одним з небагатьох пояснень такої невідповідності є те, що російські льотчики не змогли здійснити запуск Х-22, або через несправність, або через вдалу протидію Сил оборони України. Або певна кількість Х-22 впала десь у Воронезькій області.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки