"Таких виплат немає ні в кого": прокурори для отримання інвалідності використовують лазівку в законі 2001 року, – нардепка
Йдеться про мільйони й мільйони державних грошей, які роками, десятиліттями виплачувались прокурорам.
Прокурори мали "лазівку" в законодавстві України ще з 2001 року, завдяки якій отримували найбільші виплати по інвалідності. Про це в ефірі телеканалу "Київ24" розповіла народна депутатка України Інна Совсун, інформує UAINFO.org.
"Ця норма з’явилась у 2001 році. З 2001 року прокурори й тільки прокурори мали цю лазівку. Ніхто не має таких виплат за групу інвалідності, як прокурори. І чому так сталося, здається, дуже очевидним. Тому що вони могли це пролобіювати та вписати у законодавство. І саме тому в Законі про прокуратуру, навіть не в Законі про страхування, ні в Законі про пенсії, а саме в Законі про прокуратуру ця норма і прописана", – зазначила Совсун.
Читайте також: В Україні прокурори з інвалідністю в середньому отримують майже 22 тис
За словами народної депутатки, такого розміру виплат по інвалідності, як у прокурорів, немає навіть у військових.
"Якщо ви зайдете на сайт Пенсійного фонду, подивитеся їхню загальну сторінку про виплати пенсії за інвалідність, то побачите там три окремі категорії. Це військовослужбовці, це чорнобильці. І прокурори. Там немає нікого іншого. І ані у військовослужбовців, ані у чорнобильців такого розміру виплат немає, як у прокурорів", – наголосила вона.
Совсун зазначила, що до Верховної Ради подали на реєстрацію законопроєкт, згідно з яким пропонується прибрати цю норму закону щодо виплат по інвалідності прокурорам.
Читайте також: Проти чиновників з фейковою інвалідністю відкриватимуть кримінальні справи, – ДБР
"І що дуже важливо – створити умови для того, аби мати підстави повернути незаконно виплачені гроші. Тому це теж важливе питання. Ми розуміємо, що йдеться про мільйони й мільйони державних грошей, які роками, десятиліттями виплачувались прокурорам", – додала нардепка, говорячи про напрацьований законопроєкт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки