Українські судді провалили IQ-тест: його результати скасовано, – ЗМІ
За даними журналістів, деякі з кандидатів заявили, що тест виявився важчим, ніж вони очікували, і взагалі вони готувалися, орієнтуючись на заздалегідь оприлюднені ВККС зразки тестових завдань.
Вища кваліфікаційна комісія суддів 5 листопада 2024 року скасувала результати тестування на когнітивні здібності (IQ–тест), яке 4 та 5 листопада складали 2 групи кандидатів на посади суддів апеляційних судів цивільної спеціалізації. Тестування виявило, що лише 17% з ним впоралися, через що результати тестів змушені були скасувати. Про це пише "Судово-юридична газета", інформує UAINFO.org.
Читайте також: "Тато року" влаштував із 14-річним сином серію пограбувань, а в суді усе звалив на нього
Так, на посади суддів апеляційного суду подавалися 122 кандидати. Вони складали IQ – тест 2 дні — 4 та 5 листопада. Так, 4 листопада прохідний бал набрали лише 12 кандидатів з 62. А 5 листопада з 62 кандидатів прохідний бал набрали лише 10 кандидатів.
Таким чином, зі 124 кандидатів, допущених до складення тестування у складі двох груп, успішно склали тест лише 22 кандидати (17,7% від загальної кількості).
Мінімальний бал, який необхідно набрати претендентам на посади суддів апеляційних судів за етап тестування на когнітивні здібності складає 108,75 бала (75%) зі 145 максимальних балів.
Читайте також: У Харківській області FPV-дрон ударив по автомобілю, загинув суддя Верховного суду
Деякі з кандидатів, які 4-5 листопада намагалися скласти IQ–тест, заявили, що він виявився важчим, ніж вони очікували, і взагалі вони готувалися, орієнтуючись на заздалегідь оприлюднені ВККС зразки тестових завдань.
Тим часом 29 жовтня у ВР у першому читанні ухвалила законопроєкт 11425-д, який, зокрема, передбачає скасування обов’язкової вимоги для кандидатів на посади суддів набирати за етап тестування на когнітивні здібності не менше ніж 75% від максимально можливого бала. Право встановлювати прохідний бал за вказане тестування запропоновано надати ВККС.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки