Мерц побачив позитивний сигнал у тому, що Україна та Росія зустрілись у Стамбулі
Зусилля партнерів досягти миру в Україні дали маленький, але перший позитивний результат, тепер партнери мають продовжувати підтримувати Україну всіма засобами, в тому числі військовими.
Про це заявив канцлер ФРН Фрідріх Мерц на зустрічі Європейської політичної спільноти в Албанії 16 травня, повідомляє UAINFO.org з посиланням на "Укрінформ".
Мерц нагадав, що минулої суботи він разом з президентом Франції та прем’єрами Великої Британії та Польщі відвідали Київ для зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським.
Читайте також: Прем’єр Британії: Позиція РФ у переговорах з Україною є неприйнятною
«Ми зробили це не тільки для того, щоб засвідчити нашу рішучість і відданість цій країні та цьому європейському політичному порядку від нас особисто, але також, сподіваюсь, від імені всіх вас. Ми четверо, і сподіваюсь, ви всі, рішуче готові до того, що ми маємо продовжувати надавати сильну підтримку цій країні – політичну, економічну, фінансову та військову», - зауважив Мерц.
Він вважає, що ці зусилля вже продемонстрували «дуже маленький дипломатичний успіх»: той факт, що сторони зустрічаються сьогодні, вперше за понад 3 роки, є «дуже маленьким, але першим позитивним сигналом».
«Ми маємо робити більше на цьому напрямку, в дипломатичних зусиллях, але ми повинні також бути дуже чіткими щодо нашої військової підтримки цієї країни (України). Не має бути жодного сумніву в нашій готовності продовжувати підтримку», - підкреслив німецький канцлер.
Читайте також: Макрон: Останні години показали, що Росія не має жодного бажання припиняти вогонь
Він також торкнувся питання відносин зі США. Мерц упевнений, що європейці мають докласти всіх можливих зусиль, щоби Сполучені Штати залишалися на їх боці. Європа сама не в змозі замістити, компенсувати те, що американці до цього часу робили для європейців, для миру та свободи на континенті.
Говорячи про власне європейську безпеку, канцлер ФРН закликав до більшої ефективності в спільних закупівлях озброєнь. Він підкреслив, що така співпраця не спрямована проти когось поза межами Європи, це виключно для самозахисту.
«Перед Європейським континентом стоїть виклик, якого ми не бачили протягом десятиліть, це дуже потужна та жорстка війна в Україні. Це не просто війна проти цієї держави, що само по собі було б жахливим і критичним, це щось, спрямовано безпосередньо проти всього політичного порядку континенту», - констатував Мерц.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки