Названо продукти, як можуть порушувати сон
У деяких людей після вживання сиру виникають труднощі зі сном, і це може бути пов’язано з харчовою непереносимістю — насамперед лактози, пише NV, інформує UAINFO.org.
Канадські дослідники виявили, що проблеми з перетравленням окремих компонентів їжі здатні негативно позначатися на якості нічного відпочинку. Зокрема, пізня вечеря і певні продукти можуть провокувати безсоння і навіть кошмари.
Вчені з Монреальського університету під керівництвом Торе Нільсена провели опитування серед 1082 студентів Університету Мак’юена. Учасників запитували про тривалість сну, його якість, а також про сни і кошмари. Особливу увагу приділяли питанню, чи відчувають вони зв’язок між тим, що їдять, і тим, як сплять.
Результати показали, що понад 40% опитаних пов’язували свій сон із прийомом їжі. Кожен четвертий був упевнений: певні продукти заважають заснути або погіршують якість сну. Серед «шкідливих» продуктів найчастіше називали солодощі, гостру їжу та молочні продукти. Близько третини респондентів зізналися, що регулярно стикаються з кошмарами, причому жінки частіше за чоловіків скаржилися на поганий сон і харчові реакції. Також вони вдвічі частіше згадували харчову непереносимість або алергію.
Читайте також: Вчені з'ясували: ранній відхід до сну підвищує фізичну активність
Автори дослідження проаналізували взаємозв'язок між харчовою непереносимістю та сновидіннями. Виявилося, що за симптомів, таких як здуття або болі в животі, пов’язаних із непереносимістю лактози, підвищувався ризик неспокійного сну і кошмарів. Аналогічний ефект спостерігався за реакції на фруктозу, глютен, гістамін. Вплив має і загальна якість харчування: нездорова їжа може заважати тілу розслабитися вночі.
Проте дослідники наголошують: поки що зарано говорити про чіткий причинно-наслідковий зв’язок. Можливо, саме поганий сон робить людей більш чутливими до їжі. Також не виключений вплив інших, поки що не вивчених чинників.
Читайте також: Їжа, яка допомагає краще спати: результати дослідження
Щоб точніше зрозуміти взаємозв'язок, учені планують розширити аудиторію дослідження, включно з представниками різних вікових груп і культур. А поки що Нільсен радить тим, хто страждає від харчової непереносимості, бути уважнішими до реакції організму, особливо ввечері. Своєчасне виявлення дратівливих продуктів і дотримання режиму харчування можуть допомогти не тільки травленню, а й поліпшенню сну.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки