MENU

Україна та РФ обговорили у Женеві ідею щодо демілітаризованої зони на Донеччині, - NYT

81 0

Україна та РФ обговорили у Женеві ідею щодо демілітаризованої зони на Донеччині, - NYTФото: Рустем Умєров/Telegram

Під час перемовин між Україною та Росією у Женеві делегації обговорили можливість створення на Донбасі демілітаризованої зони, яку не контролювала б жодна зі сторін.

Як повідомляє The New York Times, Росія наполягає на тому, щоб Україна передала під її контроль частину Донецької області, яку наразі утримують українські сили. Йдеться про смугу завдовжки близько 80 кілометрів і шириною до 64 кілометрів — із десятками міст і сіл між лінією фронту та адміністративним кордоном регіону, передає UAINFO.org з посиланням на "Еспресо".

Київ, зі свого боку, відмовився від одностороннього виведення військ, наголошуючи, що поступка територіями може лише підштовхнути Москву до нової агресії. Українська сторона наполягає на чітких і дієвих гарантіях безпеки, які мали б стримати Росію від порушення можливого режиму припинення вогню.

Як розповіли три джерела, обізнані з перебігом переговорів, протягом останніх тижнів сторони обговорювали ідею створення демілітаризованої зони, "яку не контролювала б жодна з армій". Така пропозиція не є новою — вона вже фігурувала в попередніх мирних ініціативах, зокрема у 28-пунктному плані, який восени пропонувала адміністрація Дональда Трампа.

За даними джерел, сторони також розглядають можливість створення зони вільної торгівлі в межах демілітаризованої території.

"Хоча інвестиційні можливості здаються обмеженими на території, яка буде затиснута між двома арміями, навіть за умови припинення вогню. Більшість промислових підприємств у цьому районі зруйнована, працює лише одна вугільна шахта, а ризик поновлення конфлікту буде існувати протягом багатьох років", — зазначають у відомстві.

Крім того, обговорюється створення цивільної адміністрації за участі представників обох країн, однак делегації ще далекі від згоди.

"Ще одне питання, яке нещодавно знову виникло, — це послідовність різних кроків, включаючи прийняття демілітаризованої зони, формалізацію гарантій безпеки, створення рамок для фінансування післявоєнної відбудови та проведення виборів в Україні", — йдеться в матеріалі.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини