Солнечная энергия - экологична, но экономически не выгодна
Вопрос поиска альтернативных источников энергии - один из основных, которые стоят перед современной наукой. Одним из популярнейших методов получения альтернативной энергии - является сбор солнечного излучения на фотоэлементы. Однако всё чаще звучат соображения, что экономически такой метод себя ничуть не оправдывает.
expialidociouz пишет:
«Сонячна енергія досі непопулярна і головна причина цього - ціна. Попри високу ціну, у такої енергії є одна дуже гарна фінансова перевага - вона не дорожчає. Встановивши сонячні панелі, можна бути впевненим, що комунальна служба не забиратиметься щоглибше у ваш гаманець.
З іншого боку, сонячна енергія вже не є якоюсь новомодним хайтеком - сонячні панелі для свого будинку можна купити просто на амазоні. Обліпити будинок панелями в США може коштувати $10-50 тис. (звісно, може і більше), що не є дуже гарною інвестицією при ціні у 11 центів за кіловат-годину. Втім, можливість списування сонячних панелей з податків може значно удешевшити таку систему (до 50%, залежно від законодавства штату).
Проблема в тому, що сонячні панелі на разі вигідні тільки тому, хто споживає багато, оскільки чим більше енергії споживається, тим дорожчу ціну за неї ліплять компанії (так, для сім'ї, яка багато споживає, ціна може злетіти з ~$0.11 до ~$0.50). Навіть в США для більшості власників будинків це досить сумнівне рішення, при тому, що середня американська сім'я споживає 920 kwh/міс (2008).
Для тих, хто споживає багато, встановлення сонячної батареї в довготерміновій перспективі це величезний плюс. Ці штуки живуть 30-50 років, і за цей час відпрацьовують витрачені на них десятки тисяч. В результаті, під старість виявиться, що всю видобуту з сонця енергію було спожито безкоштовно і ви вийшли в нуль (а не в мінус).
Оскільки енергія від традиційних джерел постійно дорожчає, а сонячні панелі стають дешевшими у виробництві, є всі підстави думати, що з часом частка сонячної енергії у побутовому користуванні значно збільшиться.
Уявіть, наскільки б збільшилась енергетична незалежність, якби хоча б половина з 8.4 мільйонів американських домогосподарств вартістю понад $1 млн встановили б у себе сонячні батареї. На мою думку, при грамотному лобіюванні податкових послаблень і масовому споживанні хоча б серед заможних сімей, сонячні панелі мають шанс стати буденністю північноамериканського життя, а потенційно й усього світу».
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки