Декілька слів про популізм. Вісім зауваг
Уже починають втомлювати згадуванням про популізм, де це недоречно, і політики, і експерти, і журналісти.
Перше. Популізм (лат. populus – народ) – політика або риторика, яка апелює до простих народних мас, їхніх надій, страхів, незадоволення життям, і ґрунтується на протиставленні інтересів широких мас населення інтересам еліти.
Друге. Популізм може бути реальним, а може бути спекулятивним.
Третє. Особливого поширення популізм набув у час боротьби країн Африки й Азії проти колоніального ярма. Найбільш відомими популістами були М. Ганді (Індія), Сунь Ятсен (Китай) Сукарно (Індонезія).
Четверте. А хіба в Україні зараз не відбувається боротьба проти залишків колоніального ярма Росії? А хіба ми не хочемо здолати олігархічну систему правління країною?
П'яте. Події на Майдані і по всій Україні були результатом всіх ознак, до чого апелює популізм (див. визначення популізму). А хіба це все вже вирішено?
Шосте. Влада мусить вести сьогодні політику реального популізму, а не політику спекулятивного популізму, щоб перейти від перехідного етапу, до етапу корінних змін.
Сьоме. Намагання політичних сил «Батьківщмна», «Самопомоміч» вирішувати проблеми громадян у Верховні Раді є прикладом реального популізму.
Восьме. А от на місцевих виборах ми станемо свідками спекулятивного популізму (обіцянок-цяцянок) з боку політичних сил.
P. S. Дуже хочеться вірити, що громадяни, які не захотіли жити при диктатурі, не захочуть жити і при спекулятивному популізмі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки