MENU

Як одеська ігуменя Серафима возила українських дітей на поклін Гундяєву. ФОТО, ВІДЕО

4603 5

Важко собі навіть уявити, що в наші дні можливо влаштувати поїздку будь-якої української делегації у столицю країни-агресора, яка проливає кров наших людей на Донбасі. Але такі міркування чомусь не спали на думку організаторам так званого "паломництва" в Москву і Санкт-Петербург, які повезли туди юних учасників творчих колективів, а 3 листопада навіть взяли участь у "трапезі" патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва).

Влаштувала цю "паломницьку" поїздку групи дітей колишня депутатка Одеської міськради, настоятельниця Свято-Архангело-Михайловського жіночого монастиря і керівник синодального відділу УПЦ МП «Церква і культура» ігуменя Серафима (Надія Шевчик). Неповнолітні громадяни України з Кривого Рогу, Києва та Запоріжжя разом з учасниками ансамблю народного танцю «Горицвiт» постали в національних костюмах перед Гундяєвим, який цілком підтримує агресію Росії проти України. Вони піднесли керівникові релігійної організації картину із зображенням українських церков, виконали українські пісні й танці.

Екскурсія ансамблю "Горицвіт" у Росію закінчилася скандалом. Матері загиблих солдатів, волонтери і бійці звинувачують у соціальних мережах керівників колективу і владу Кривого Рогу в колабораціонізмі. Директор палацу культури і керівники ансамблю «Горицвіт» тепер заявляють, що вони ні сном ні духом не знали, що колектив поїхав у "паломництво". А в міськраді й Криворізькій єпархії ситуацію й зовсім не коментують. Водночас розповсюджуються чутки, що юні криворіжани розважали московського патріарха піснями і танцями за рахунок коштів батьків і поїздка відбулася з їхньої ініціативи.

У свою чергу Кирило пообіцяв дітям приїхати до України і лукаво зазначив, що він поза політикою. Хоч всі пам'ятають, як він всіляко підтримував Віктора Януковича та ідею об'єднання Русі, до якої він відносить Україну, Росію та Білорусь. І нині цей проповідник "руского міра" благословляє путінський режим на подальші злочини. Ставлячи в один ряд "наш народ, Отечество и историческую Русь" і закликаючи до збереження повної єдності між ними, патріарх Кирило твердить, що під "отечеством" він розуміє так звану "историческую Русь". Тобто він фактично заперечує саме існування українського та білоруського народів, як і їхнє право на власну державність. Слідом за Путіним Гундяєв називає нинішні події в Україні громадянською війною і закликає Бога, щоб він переконав світ, у тому, що Росія не становить ані воєнної, ані взагалі ніякої загрози людям. У відповідь на таку брехливу позицію Кирила українські патріоти кожен його візит зустрічають акціями протесту, які проходять під гаслом «Геть московського попа!».

Сергій ГОРИЦВІТ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини