Інформаційна (р)еволюція – на користь блогосфери
Як колись було, всі пам'ятають. Інформація мала бути освячена офіційною новинною агенцією. Для цього й існували (а подекуди й досі існують) різні Reuters, AP, ТАНЮГ, PAP і, перепрошую, РІА "Новости".
На сьогоднішній день сформувався паралельний інформаційний світ, майже тотожний усній народній творчості. Особливо буйним цвітом розцвілося таке в нас. Ми й не помітили, як ця паралельна журналістика стала повноправною учасницею інформаційних воєн. Її повідомлення не потребують верифікації десь так само, як не потребує підтвердження дворова плітка чи сільська чутка. Вірогідність сказаного низька, але довіра до нього десь приблизно така ж, як до сказаного журналістами на зарплаті в офіційного джерела. Тобто, їм у нас вірять приблизно однаково, й різниця між ними практично стерлась. Після "Лайфньюз" і РІА "Новости" достовірна інформація неможлива.
І коли ви бачите повідомлення, що "в Сімферополі побили прихильника Росії після того, як він почав критикувати українців. Про це у своєму мікроблозі написав користувач "Ху*овый Инкерман", передає видання OnPress.info", це означає, що реально "пробз*ілось шось у Дацькому князівстві" – повідомлення з офіційних джерел у нашому східнослов'янському світі програло мікроблоглві користувача "Ху*овый Инкерман".
Просто в цьому випадку споживач інформації знає: це може бути правда, а може бути і брехня. Тоді як із офіційними джерелами все набагато трагічніше: вони втратили будь-які ознаки солідності. І жоден ребрендинґ їм не допоможе приблизно так само, як концептуальне переосмислення назви "Дніпропетровськ" на честь апостола Петра.
Незабаром настане така епоха, де кожен собі сам буде вигадувати новини й жити в своєму інформаційному світі. У кожного буде свій цифровий конструктор новин. "Ху*овый", звісно ж. О, прекрасний ху*овий світe!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки