Попри саботаж і спротив місцевої влади число активних прибічників Горішніх Плавнів зростає
Станом на сьогодні, 30 червня, петиція "Залишити назву міста Горішні Плавні" на сайті Горішньоплавнинської міської ради зібрала тисячу підписів, що в майже шість разів більше, ніж потрібно для її розгляду на сесії міської ради. Про це йдеться на сторінці Горішніх Плавнів у фейсбуці. Петицію можна підтримати за посиланням.
Горішні Плавні. Світлина – Alex Dobroluibov
У петиції йдеться про те, що Горішні Плавні стали символом декомунізації й отримали підтримку багатьох відомих людей в Україні. Ніколи Комсомольськ не мав і не міг мати такого визнання в Україні, а сьогодні тисячі людей хочуть приїхати в Горішні Плавні та відкрити їх для себе. Зокрема на підтримку назви висловились: Андрій Парубій, Надія Савченко, Олег Ляшко, Іван Крулько, Володимир В'ятрович, Марія Бурмака, Олесь Доній, Ігор Захаренко, Дмитро Гнап, Роман Скрипін та інші.
Автор петиції – громадський активіст, координатор кампанії "Горішні Плавні – це круто!" Олексій Захарченко стверджує, що з кожним днем настрої місцевих мешканців щодо назви змінюються, з'являється все більше її прильників, проте влада на чолі з міським головою Дмитром Биковим робить усе для того, щоб люди її не сприймали:
"Я щойно повернувся з Горішніх Плавнів і з упевненістю можу сказати, що ворожість та несприйняття нової назви міста згасає. Люди починають звикати і продовжують жити своїм буденним життям. Це якраз той ідеальний момент, коли б можна було запустити інформаційну кампанію на підтримку назви, розповісти про те, що вона вже дала місту і що може дати, запросити туристів до міста. Проте влада навпаки організовує громадські слухання, подає позови до суду, розпускає байки про "Вєрхніє Болота" – і все це лише для того, щоб стерти Горішні Плавні з карти України", – поділився Олексій Захарченко.
Активісти визнають, що далеко не всі підписанти петиції проживають в Горішніх Плавнях, але наголошують на тому, що ця петиція є черговим доказом того, що сотні українців з усього світу підтримують це прекрасне місто і переймаються його подальшою долею:
"Відповідаючи на закид міського голови Бикова про те, що петицію підписали багато людей в інших містах і навіть країнах, я скажу, що так і є! Але встановити, чи є вони мешканцями Горішніх Плавнів або прописані там – неможливо. Наприклад мій друг, який як і я вже декілька років проживає у Києві й підписав петицію, прописаний у Горішніх Плавнях. То має він право підписувати дану петицію чи ні? Чи є це порушенням Закону України та Положення міської ради про електронні петиції? Звичайно ні! Але з 1000 підписантів, понад 175 (кількість підписів необхідна для розгляду петиції) проживають безпосередньо в Горішніх Плавнях. Тому петиція мусить бути винесена на розгляд сесії міської ради. В інакшому випадку ми будемо звертатися до суду та народних депутатів України", – повідомив Олексій Захарченко.
Активісти запевняють, що вони й надалі продовжуватимуть промокампанію Горішніх Плавнів в Інтернетіта у соціальних мережах, не зважаючи на те, чи підтримуватиме їх місцева влада чи ні:
"Наша мета – щоб про Горішні Плавні дізналися в кожному куточку України та світу, побачили їх неймовірну красу, завітали до них. Ми хочемо, щоб Горішні Плавні стали туристичною Меккою України. І поки влада вдаватиметься до бездіяльності, ми вважаємо своїм громадянським обов'язком кожному розповісти про Горішні Плавні, заради майбутнього міста!" – стверджують активісти.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки