Кримська істерика окупантів: черговий недолугий пропагандистський фейк Росії чи щось серйозніше?
У Криму цілком могла статися звичайна для російської армії історія, коли дезертири втекли з частини зі зброєю і дорогою перебили колег по службі. Таке в армії РФ трапляється досить часто. Випадок із дезертиром-убивцею у Вірменії найгучніше з відомого. А далі армійське і ФСБшне начальство могло вигадати історію про "українську ДРГ" з банальною метою уникнути особистої відповідальності за інцедент.
Наловити "диверсантів" для каральних органів РФ не проблема – досвід, як хапати абикого і робити з нього "ворога народу" глибоко вріс у російську каральну систему ще з часів сталінських репресій. А коли ФСБ оприлюднила заяву про українських диверсантів, уже й Путін мусив грати очікувану від нього медійну роль – заява, погроза, щось скасувати. Тому такі надолугі й сама заява ФСБ, – де диверсанти чомусь із ГУР а не зі ССО, – й усі подальші офіційні версії, де мова йде спочатку про підрив керівництва окупаційної адміністрації Криму та мостів із дорогами, а вже через день все мінімізується до мікровибухів на пляжах і в шашличних задля зриву останнього місяця курортного сезону.
Власне, це історія про те, як логіка інформаційної війни змушує керівництво РФ до все більш агресивних дій навіть тоді, коли вони цього не планують. Але чи можна розглядати все це лише як черговий недолугий пропагандиський фейк без наслідків? Навряд. Саме в цій невблаганій логіці інформаційної війни і полягає небезпека. Стандарти життя в РФ падають, популярність влади і політики Путіна падає, необхідність шукати постійно нові фантомні болі й уявні загрози для мобілізації власного електорату і підтримки рейтингу вождя зростає, кількість бандитів і зброї в країні постійно поповнюється втікачами з Донбасу, до того ж, РФ стягнула війська за всім периметром свого західного кордону – кожне з наведеного саме по собі вже фактор дестабілізації. А все разом – суміш, що одного дня може вибухнути навіть попри плани чи бажання кремлівської верхівки.
Й Україні треба бути завжди готовою до несподіваного загострення через найдрібніший інцидент.
Але більш ймовірно, що прив'язуватися будуть таки не до нашого Дня незалежності. Кремль діє, орієнтуючись на власних путіноїдів. Тому шукайте дату, що була б символічною для росіян. На Олімпіаді вже їм красивий комплект нагород не світить, так що тут як із Грузією не виходить. А от що у "рашистів" символічного, наприклад, у вересні?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки