План "Б": як боротися із корупцією до електронного декларування
Драма запровадження електронного декларування на вихідних є доказом того, що контрреформаторські сили при владі будуть і далі душити новостворене Агентство з питань запобігання корупції. А це значить, що найближчими роками всі ті численні факти сумнівного розкішного життя чиновників та депутатів можуть так і залишитися на сторінках ЗМІ без відповідного покарання.
Що ж тоді робити принциповим громадянам, котрі вже сьогодні викривають нечесних на руку чиновників?
Скаржитися. Скаржитися якомога більше в різні інстанції в надії, що десь "вистрілить". Адже, як показує практика, вже зараз можна примусити чиновника писати правду про власні статки.
Активісти руху "Під контролем" протягом останніх місяців моніторили повідомлення в медіа про недостовірну інформацію в деклараціях депутатів місцевих рад. Останні фактично розпоряджаються грошами, землею та майном громад, тому повинні бути особливо чесними та відкритими перед сусідами. Відтак всі зафіксовані спроби депутатів приховати власні статки одразу оформлювалися в скарги до різних інстанцій від партнера руху, нардепа Олександра Опанасенка.
Так, Хмельницька податкова інспекція взялася перевіряти інформацію про те, що місцеві депутати-мільйонери Андрій Кветко та Григорій Галкін не задекларували кілька власних компаній. Ці факти податківці передали до керівництва міської ради, в правоохоронні органи та НАБУ. Погодьтеся, такий "спам" стане гарним уроком для обранців народу під час наступної кампанії декларування.
Не залишився в стороні і міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. За його словами, всі факти недостовірної інформації в деклараціях депутатів передані в органи прокуратури.
Схожа реакція влади й у Запоріжжі. Там голова постійної комісії міської ради особисто почав вивчати повідомлення про корупційні ризики та офіційно надіслав інформацію про них керівництву міста.
У Чернігові місцевий депутат, також мільйонер, В'ячеслав Летута не задекларував житловий будинок на сто квадратів та земельну ділянку під ним. У принципі депутат узагалі не вказав, чи має нерухомість. На відповідну скаргу міський голова Чернігова Владислав Атрошенко особисто повідомив, що сталася помилка, і Летута подав нову декларацію на веб-портал міської ради та до податкової.
Звичайно, наведені успішні приклади не ставлять під сумнів існування агенства із запобігання корупції. Навпаки повноцінний запуск НАЗК та е-декларування дозволить принциповим громадянам швидше й ефективніше боротися з нечесними посадовцями.
Втім, наведені випадки засвідчують, що не варто чекати завтрашнього дня. А треба вже сьогодні розпочинати боротися проти політичної корупції в Україні.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки