MENU

Сирійський розрив США із Росією. Що далі?

4373 0

Сполучені Штати Америки опинилися в досить складній для себе ситуації, пише в своєму блозі на "Новому часі" директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. З одного боку, вони не могли не відреагувати на російські бомбардування міст і атаку на гуманітарну колону ООН, оскільки громадська думка була чітко на стороні населення, що страждає від бомбардувань. Зрозуміло, американці почувалися обдуреними Росією, а тому не могли не відреагувати.

Вони дуже довго намагалися тримати ситуацію, не доходячи до останньої межі, але очевидно, тепер ця грань подолана, співпрацю з Росією щодо Сирії припинено, і Сполучені Штати опинилися в абсолютно новій для себе ситуації. Тепер питання полягає в тому, що буде далі.

Бомбардування Алеппо і боротьба за місто будуть продовжуватися доти, доки сирійські війська не візьмуть його. Чи можуть Сполучені Штати якось цьому перешкодити? Напевно, ні. Але падіння Алеппо – ще не кінець війни.

Якщо раніше воно дійсно могло означати закінчення війни, і саме на це розраховували росіяни, то сьогодні, після розриву всіх консультацій з США, Алеппо – лише один з епізодів війни.

Читайте також: Яременко: Плутонієвий демарш Росії – винятково ідеологічний політичний жест

Відкритим залишається питання, що тепер робитимуть американці. А саме: які конкретні кроки можна зробити і які це може мати наслідки для президентської кампанії. Очевидно, вони не зможуть розгорнути свою політику таким чином, щоб вступити, нехай і через своїх ставлеників (proxies) у пряму конфронтацію з росіянами. Для цього потрібен як мінімум час на узгодження.

А значить, до кінця президентської кампанії серйозних кроків, які могли б дійсно вплинути на ситуацію в Сирії, з боку американців очікувати не варто. Особисто я не бачу механізмів, що дозволяють їм оперативно втрутитися. Момент, який був у 2012 році, після застосування режимом Башара Асада хімічної зброї, минув. Ба більше, сьогодні немає і політичної волі, необхідної для прямого втручання.

Читайте також: Чим скінчиться для Путіна гра в "поганого хлопчика"

Звісно, ситуацію можна розгорнути в напрямку афганського сценарію, де росіяни змушені все більше включатися у війну, не просто як допоміжна сила, а як один із ключових гравців, і за підтримки повстанців забезпечити певний паритет, в тому числі і в повітрі. Адже ще залишаються контрольовані повстанцями території, а значить, гра не закінчена.

Але ключове завдання для американців на цей момент – усе-таки провести президентські вибори, пройти цей етап.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини