Скасування мораторію на продаж землі не на часі - нардеп
Виступаючи за введення мораторію на продаж сільськогосподарської землі, фракція «Батьківщина» водночас пропонує можливість обігу цієї землі - між власником паю та державою. Така можливість закладена у законопроекті про мораторій на продаж сільгоспземлі, зареєстрованому Юлією Тимошенко. Про це в ефірі телепрограми Шустер LIVE Будні заявив народний депутат від фракції "Батьківщина" Вадим Івченко.
Читайте також: Ми розпочинаємо систему боротьбу із рейдерством - нардеп Івченко
"Ми готові говорити про обіг земель, але обіг земель між приватником і державою. Із року в рік саме Тимошенко реєструє саме такий законопроект. Якщо ви подивитиесь закон про мораторій (на продаж с/г землі, - ред.) - це не просто мораторій. Це закон, який дає можливість продати земельний пай за ринковою вартістю, але державі", - сказав політик.
Він зазначив, що наразі сільськогосподарський ринок України монополізовано кількома сотнями трейдерів. Західноєвропейським країнам подібна структура галузі не властива.
"У Румунії 3,8 млн сільгосптоваровиробників. У Польщі - 2,5 млн сільгосптоваровиробників. У Італії - 1,68 млн. У нас зареєстровано 51900. У Італії 54% населення опосередковано зайнято у сільському господарстві. 12% абітурієнтів вибирають спеціальності по сільському господарству...
Це про щось говорить?
А у нас? Я вам відкриваю топ-15 аграрних компаній, які кожного дня відшкодовують ПДВ... Сьогодні 14 млрд валютної виручки, яка надходить в країну, формують 200 компаній. Це транснаціональні трейдери. У Польщі - 18,5 млрд (валютної виручки). Навіть більше, ніж Україна. Із них майже 10 млрд формують 2,5 тисячі сімейних ферм", - сказав депутат Івченко.
На користь своєї позиції він навів слова керівника аграрного комітету Сейму Литви: "У нормальній, розвиненій капіталістичній країні ви б уже давно дійшли до ринку землі, але у вас (в Україні, - ред.) нема відповідних законів".
На українському ринку сільськогосподарської землі, стверджує Вадим Івченко, склалися дві антагоністичні моделі: "Одні орендують колосальну кількість гектарів, а інші - боряться з першими, тому що вони... безправні. Жодного закону, який запроваджує цивілізовані механізми, парламент досі не розробив".
Серед причин, чому вільний продаж с/г землі не на часі, він вважає недосконалість фінансової системи України та невисокий економічний потенціал вітчизняних фермерів.
Читайте також: Вадим Ивченко: Нельзя давать землю тем, кто сидит в киевских ресторанах, а поле видел только на картинке
"Хто може в українському банку взяти кредит у 100 млн грн?.. А хтось думає, що може Китай зайти, Саудівська Аравія, європейські банки? Хто буде управляти? Третє - це економіка. Платіжоспроможність населення", - сказав він.
Лише за умови грунтовних напрацювань у трьох напрямках: законодавчому, фінансовому та економічному, можна відкривати дискусію про скасування мораторію, вважає народний депутат.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки