MENU

119 нардепів-мільйонерів отримували компенсацію на житло

2568 0

У 2015 році 119 нардепів, які задекларували якнайменше мільйон гривень грошових активів, отримували компенсацію на житло. Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомив Комітет виборців України

Експерти проекту "Дослівно" проаналізували декларації народних депутатів, які минулого року отримували з бюджету кошти на оренду. З'ясувалося, що 119 із них задекларували у 12 розділі електронних декларацій понад мільйон гривень (або еквівалент).

Десятка найзаможніших депутатів, які отримували компенсації на житло має такий вигляд:

1. Вадим Нестеренко, 206 млн грн;
2. Олександр Вілкул, 190 млн грн;
3. Євгеній Гєллєр, 165 млн грн;
4. Руслан Демчак, 133 млн грн;
5. Євгеній Мураєв, 94 млн грн;
6. Борислав Розенблат, 94 млн грн;
7. Геннадій Чекіта, 90 млн грн;
8. Анатолій Денисенко, 85 млн грн;
9. Олександр Пресман, 71 млн грн;
10. Аркадій Корнацький, 57 млн грн.

Читайте також: Декларації подано. Що далі?

Деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм чи близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Гєллєр написав, що є власником будинку в майже тисячу квадратних метрів у передмісті Києва, селищі Козині. Батько Демчака, згідно з декларацією нардепа, володіє будинком 337 м2 у селищі Крюківщині, що в двох кілометрах від київської окружної дороги.

Приміром, дружина нардепа Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Втім, депутат також отримував компенсацію на житло.

"Після повноцінного старту електронного декларування цілком очевидно, що потрібно переглянути систему депутатських компенсації. Хоча повністю відмовлятися від неї теж не варто. Оскільки ми точно знаємо, що в парламенті є такі депутати, для яких ці гроші критично важливі", – наголосив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

Довідково. У грудні 2015 року 177 народних депутатів за повідомленням Апарату Верховної Ради України отримували компенсацію із державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру. Річний розмір компенсації міг становити 167 тисяч гривень.

Читайте також: Спілка підпільних мільйонерів: коли є всі підстави для неповаги

Методика підрахунку: Для аналізу взято електронні декларації народних депутатів України за 2015 рік, які в грудні 2015 року отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру. Просумовано всі зазначені в розділі 12 декларацій грошові активи. Валютні активи переведено в гривню.

Проект "Дослівно" аналізує, як політичні сили, окремі політики виконують свої обіцянки. Експерти Комітету виборців перевіряють і досліджують публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми. В рамках проекту було презентовано два аналітичних дослідження: "Хто саботує проведення реформи децентралізації в Україні" та "Як парламентські фракції виконують свої обіцянки у частині соціальної політики".


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини