MENU

Депутати Порошенка лобіюють розпродаж сільськогосподарської землі - Івченко

47552 0

Їх у двері - а вони в вікно! Мораторій на продаж землі було продовжено на один рік до 31 грудня 2017 року. Про це на власній сторінці у Facebook написав народний депутат Вадим Івченко: 

Я особисто та фракція «Батьківщина» наполягали на іншому терміні, але сталося, як сталось. І не встигли навіть чорнила висохти на підписі Президента під цим документом, депутати наввипередки реєструють законопроекти, якими намагаються його обійти.

Мені зрозуміло, що сьогодні над питанням, яким чином розпочати продавати землю, працюють юристи та правники не тільки великих аграрних корпорацій, але й помічники депутатів та наймані юридичні агентства. Вже не один законопроект було зареєстровано, який тим чи іншим чином пропонував потроху, з використанням різних механізмів, продавати землю. І ось вчора депутати фракції БПП зареєструвати новий законопроект і тріумфально повідомили про те, що в них виникла ідея як все ж таки розпочати з 1 липня 2017 вільний ринок землі.

Один з авторів розмістив у соціальних мережах інформацію, що мета законопроекту № 5535 - запровадити обіг сільськогосподарських земель у декілька етапів та скасувати мораторій.

Читайте також: Село вимирає, а країна перетворюється в сировинний додаток, - нардеп Івченко

«На першому етапі, який стартує з 1 липня 2017 року, об'єднані громади матимуть можливість продавати комунальну та державну землю в своїй юрисдикції. Держгеокадастр - продавати землі державної власності».

Мені це нагадує діяльність так званих «представників канадських компаній» які в 90 ходили по офісах і пропонували різний мотлох. І їх нітрохи не бентежило роздратування, з яким їх зустрічали. Як то кажуть - їх у двері, а вони в вікно. Так і тут. Замість того, аби вдосконалювати законодавчу базу для цивілізованого відкриття ринку, шукають різні юридичні колізії, якими можна обійти мораторій, підписаний Президентом, до речі головою їх партії. Хоча, цілком можливо, це його особисте завдання до депутатів...

Зараз трошки про сам законопроект. Автори повідомили, що навіть розбили запровадження ринку сільськогосподарської землі на декілька етапів (окрім першого етапу є ще 1 липня 2018 року - з цього дня право продавати землю отримують фізичні особи, з 1 січня 2020 року - право купувати мають юридичні особи та фізичні особи - підприємці), хоча зрозуміти логіку, чому саме в цей час потрібно розпочинати той чи інший етап неможливо.

Також законопроект дозволяє іноземцям та особам без громадянства з 1 січня 2030 року набувати у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Читайте також: Івченко: " Не можна сьогодні, коли йде війна, відкривати торгівлю землею"

І НАЙГОЛОВНІШЕ! Напевне, саме для цього цей закон і писався: у приватній власності фізичної особи може перебувати земельних ділянок сільськогосподарського призначення до 500 гектарів, а загальна площа землі, яка може перебувати у власності юридичної особи може досягати 33% площі сільськогосподарських угідь району (а це приблизно до 30 тисяч гектарів тільки в одному з понад 450 районів України (якщо виключити захоплені землі Донецької та Луганської областей та Республіки Крим)). Тобто фізичній особі обмежують кількість землі у володінні, а юридичній віддають взагалі всі! Тому, що окрім 33% в кожному районі України у власності, ця особа може мати до 67% землі в цих районах в оренді!

Хочу, наголосити, що скільки б подібних законопроектів не реєструвались у Верховній Раді - нічого в них не вийде.

«Батьківщина» не дозволить цього зробити. Впевнений, не голосуватимуть і інші депутати за зняття мораторію дочасно, і за такий закон не голосуватимуть!

Не допустять цього фермери, аграрії, спілки та профспілки. Хоча розумію, що напевно, спроби будуть продовжуватись.

Вадим ІВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини