MENU

Десять переваг інвестування в Україну

1627 0

Багато підприємців у світі шукають варіанти вигідного вкладення капіталу.

Досвідчені інвестори розуміють, що популярні і добре відомі країни переповнені проектами, тому оцінюють нові можливості.

Перспективних місць, що були в тіні, небагато, але вони є. Одне з них - Україна.

Безумовно, постійна агресія північного сусіда стримує прихід інвестицій, однак попри воєнні ризики зараз найкращий час інвестувати в Україну.

Одним з найкращих аргументів є дохідність інвестицій. До прикладу, рентабельність за ЕBiTDA в агропроектах у 2016 році становила до 45%.

Читайте також: Економічне диво Сінгапуру та українські реалії

У бізнесових колах побутує думка: коли входиш у бізнес, добре думай, як будеш з нього виходити. Так от: зниження капіталізації і цін на активи в Україні сягає дна. Це найбільш вигідний час для входження в бізнес та купівлі активів.

У перспективі, за більш динамічного економічного зростання та ефективної реалізації інвестиційного проекту, це гарантує ріст капіталізації проекту та його високу дохідність. Відповідно, проект може використовуватися для росту капіталізації та отримання дивідендів, якщо це стратегічний інвестор, або для успішного продажу за значно вищою ціною, якщо це портфельний інвестор.

Так, деякі галузі в Україні занадто монополізовані, деякі досить конкурентні, але більшість з них в перспективі мають можливості зростання: як в об'ємі, так і в капіталізації. Саме майбутні інвестиції є запорукою їх розвитку та зростання.

Чому вигідно

Є щонайменше десять переваг інвестування в Україну.

1. Вигідне географічне розташування і велика територія.

2. Понад 40 млн потенційних споживачів.

3. Значні запаси багатьох сировинних ресурсів.

4. Україна володіє 60% чорноземів світу.

5. Високий рівень освіти і кваліфікації робочої сили при порівняно низькому рівні оплати праці.

6. Розвинута інфраструктура і транзитний потенціал.

7. Ліберальне законодавство у сфері захисту навколишнього середовища.

8. Помірковане податкове навантаження на бізнес та приватних осіб.

9. Помірний клімат.

10. Україна є членом СОТ, має зону вільної торгівлі з ЄС та іншими країнами.

Інвестиційно привабливі галузі

Що в інвестиційному тренді України 2017 року? Компанія "МТ-інвест" на основі опитування експертів сформувала рейтинг інвестиційної привабливості галузей.

1. Сільське господарство - управління, вирощування рослин.

2. Торгівля зерном, її інфраструктура.

3. Олійно-жирова промисловість.

4. Фармацевтична галузь - виробництво і дистрибуція.

5. Інформаційні технології, зв'язок, телекомунікації.

6. Виробництво "альтернативної" електроенергії.

7. Видобуток, переробка нафти і газу.

8. Переробна промисловість.

9. Молочна промисловість.

10. Продовольчий рітейл.

Як мінімізувати ризики

Чи є ризики інвестування в Україну? Є, але ними можна управляти і зводити до мінімуму. Часто говорять про необхідність в політичному лобі. Однак це не критично, оскільки таку функцію можуть виконувати бізнес-організації, членство в яких добровільне, а також посольства країн походження інвестицій.

Проблеми недосконалості правового поля і відсутності верховенства закону вирішуються шляхом найму кваліфікованого юриста чи юридичної компанії, в тому числі з міжнародним статусом, офіси яких представлені в Україні.

Важливим аргументом є можливість використання англійського права і юрисдикції міжнародних судів при укладенні основних договорів. Наявність в Україні офісів "четвірки" міжнародних аудиторів також є свідченням певного рівня розвитку інфраструктури і гарантує можливість скористатися їхніми послугами.

Для ефективної реалізації інвестиційного проекту в Україні важливо правильно вибрати галузь, партнера, персонал і топ-менеджмент. Можливим є залучення іноземних фахівців. Далі на результат проекту впливає наявність технологічних та фінансових ресурсів з урахуванням обсягу та рівня проекту.

Українська економіка потребує не тільки фінансових інвестицій. Важливим є прихід нових технологій, застосування прогресивних маркетингових стратегій та стратегій розвитку персоналу, адже зараз конкурують не продукти, а бізнес-моделі.

Про greenfield і brownfield

Рішення про інвестування ухвалене. Як його правильно реалізувати? Для стратегічного інвестора найбільш ефективним способом входу на ринок України є купівля місцевого лідера ринку і його розвиток. Можна придбати 100% власності, можливе й часткове партнерство. Це найшвидший і найефективніший спосіб.

Також можливий варіант входу через створення дочірньої компанії, придбання нею земельної ділянки і будівництво виробничих потужностей, так званий greenfield. Цей спосіб більш тривалий і забюрократизований: розробка проекту - експертиза - дозвіл на будівництво - введення в експлуатацію.

Можна використати варіант brownfield, коли викуповуються старі виробничі потужності і модернізуються для власних потреб.

Для фінансового інвестора найбільш важливим є вдалий вибір партнера в Україні, який може забезпечити розвиток інвестиційного проекту. Не менш важливо вибрати галузь, здатну зростати, і правильну інвестиційну стратегію.

З метою мінімізації ризиків для фінансового інвестора рекомендується придбання контрольного пакета акцій і забезпечення повного корпоративного управління.

Читайте також: Які помилки світового економічного розвитку слід виправити

Як правило, для роботи на території України фінансовому інвестору необхідно зареєструвати власний інвестиційний фонд чи дочірню компанію. Втім, можлива діяльність через представництво і нерезидентську організацію.

Пошук привабливих інвестиційних проектів потребує певних зусиль і маркетингових стратегій, оскільки серед інвестиційних фондів є конкуренція, а ліквідних проектів не так багато. Також не завжди власники привабливих бізнесів готові відкриватися і співпрацювати у партнерстві.

Варіанти входження на ринок

Якщо іноземна компанія хоче увійти на ринок України для реалізації власної продукції, вона має такі варіанти.

1. Створення в Україні дочірнього підприємства, яке буде імпортувати та продавати продукцію.

2. Підбір дилерів та дистрибуторів, які будуть імпортувати продукцію і самостійно просувати її на ринок. У цьому випадку доцільно створити представництво, яке буде реалізовувати маркетингову стратегію і координувати роботу дилерів.

3. Створення спільного підприємства з місцевим гравцем-трейдером.

4. Придбання готового торгового бізнесу.

Вибір варіантів залежить від стратегії компанії на нових ринках, а їх успіх залежить від ефективності маркетингових стратегій.

Замість моралі

Яскравий приклад інвестиційної привабливості України: з 500 компаній індексу Fortune Global за 2016 рік в Україні присутні понад 30 компаній, а з 500 індексу S&P - понад 20. Прибутковість інвестицій в Україні значно компенсує наявність певних ризиків і застережень. Але найбільший ризик - це відсутність ризику!

Мирослав ТАБАХАРНЮК, "Українська правда"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини