MENU

Російська провокація: "Артек" як частина гібридної війни проти України

2610 0

Нещодавно офіційна делегація від Устецького краю Чехії (із центром у місті Усті-над-Лабем) відвідала туристичну виставку в Москві. І в цьому нічого дивного, оскільки згаданий регіон відомий найвищим рівнем забруднення повітря. Тож місцева громада завжди дуже позитивно оцінювала всі прагнення місцевого керівництва знаходити нові напрямки для потенційного відпочинку жителів краю і передусім дітей.

Проте цього разу дії тамтешніх посадовців дещо шокували чеське суспільство. Заступник губернатора Устецького краю Ярослав Фолдина (член Чеської соціал-демократичної партії) повідомив на Facebook, що в межах офіційних відвідин туристичної виставки в Москві делегація дістала від російського Міністерства освіти несподівану пропозицію. Яку ж саме? На прийомі в Міносвіти РФ російська сторона заявила, що діти з Чехії знову могли б відвідувати табір "Артек" у Криму, як це було до розпаду СРСР.

Читайте також: Російські окупанти перетворюють "Артек" на мілітаризовану секту. ФОТО

Однак від моменту зникнення Радянського Союзу сталися серйозні зміни. У 2014 році Москва порушила міжнародні норми й незаконно, із застосуванням збройних сил анексувала український Крим. Відомий піонерський табір "Артек" став частиною гібридної війни, яку Росія веде проти незалежної України. І, як бачимо, нечесними методами Кремль намагається втягти в конфлікт ще й інші держави. Наприклад, Чехію – через провокативну пропозицію щодо відпочинку чеських дітей на окупованому півострові.

Губернатор Устецького краю Олдржих Бубенічек (член Комуністичної партії Чехії та Моравії) у своєму інтерв'ю із цього приводу для незалежної щоденної газети Lidové noviny намагається "розвантажити" ситуацію. Мовляв, пропозиція прозвучала незаплановано, в ході розмови. Однак будь-якій розсудливій людині зрозуміло, що йдеться про спробу Росії спричинити напруження в міжнародній ситуації і зіпсувати зв'язки між Україною та Чеською Республікою. На особливе засудження заслуговує ідея використати із цією метою дітей та їхнє природне бажання подорожувати й відпочивати на морі.

Байдужа позиція червоного губернатора свідчить іще про одну проблему. Чеські комуністи підтримують політику Путіна, посилаючись на дещо збочену тяглість спільної історії, і, як уже не раз бувало, нездатні вийти з тіні марксизму-ленінізму. Однак у сучасній міжнародній ситуації дуже небезпечно гратися з вогнем. Ностальгія за давніми радянськими часами може привести чеське суспільство до "нових російських проблем", а цього нам справді не потрібно.

Читайте також: Нові гарантії, старі застороги. Справжня проблема – у слабкості Заходу

Як бачимо, самих лише заяв офіційної Праги про чесько-українські відносини виявляється замало. Нам потрібно набагато більше уваги приділяти інформуванню широкої громадськості про актуальну ситуацію в Україні. Пояснювати історичні події, починаючи від Першої світової війни, говорити про міжвоєнний період і національно-визвольну боротьбу українців за самостійність, проти нацизму й комунізму. Чеська громадськість дуже погано поінформована про українську історію і сучасність, та ще й здебільшого під впливом неправдивої радянської історіографії та пропаганди.

Настав час припинити нарікати на шкідливий вплив агітпропу РФ і почати перемагати цей феномен російської гібридної війни. У нас для цього є всі передумови, але насамперед потрібно навести лад у самих себе. Цієї осені в Чехії відбудуться вибори парламенту, а на початку 2018 року – президента. А це чудова демократична можливість позбутися політиків, які досі ностальгують за Радянським Союзом, і відправити їх туди, де їм справді місце. У минуле.

Ярослав ПЕШЕК, "Тиждень"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини