MENU

Що насправді сказав про Україну держсекретар США

4634 0

Рекс Тіллерсон

Щодо нібито висловлювання держсекретаря США про буцімто неважливість України для Америки. У нас немає жодних підстав вважати, що це було саме висловлювання Тіллерсона, наголошує у своєму блозі на "Новому часі" колишній віце-прем'єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук. Це варіації на тему коментарів міністра закордонних справ Франції Жан-Марка Еро, і це зовсім інші речі.

Якщо ми хочемо знати позицію США, то там уже пішло роз'яснення й устами Держдепартаменту, і Валерій Чалий, наш посол у Штатах, це спростовував. Тому треба бути дуже обережним, адже в нас розголос отримала саме інтерпретація французького міністра закордонних справ, відомого своєю специфічною позицією. Крім того, слід пам'ятати, що у Франції зараз ідуть вибори, та наскільки сильний там російський вплив.

Читайте також: У Сирії США застосували нову стратегію – примус Росії до миру

Держдепартамент уже неодноразово прокоментував свою позицію вустами і держсекретаря, і американського представника в ООН, і прес-секретарів Білого дому.

Навіть якщо коментувати цю інтерпретацію від Еро, то одразу виникає дуже дивне логічне протиріччя. З одного боку йде пасаж: "Якого дідька американські виборці мають перейматися Україною?" З іншого: "Для США надзвичайно важливо мати стабільну, демократичну Європу". Тут у нас наступає розрив шаблону, тому що мати стабільну і демократичну Європу неможливо, не маючи позиції й політики щодо війни Росії з Україною. Це абсолютно взаємовиключні речі.

Американці послали Росії дуже чіткі сигнали, і не тільки у вигляді "томагавків" по Сирії, і не тільки у вигляді коментарів щодо Кореї. Зрозуміло, що нова адміністрація Трампа має виконувати основну обіцянку й робити Америку великою. Вони дуже критикували попередню адміністрацію за нерішучість, говорили, що саме завдяки цій нерішучості Росія нахабно анексувала Крим.

Читайте також: "Хитрий план" Путіна із "розміну" Сирії на Крим провалився

Вони все це наговорили, і тепер їм необхідно демонструвати успішність нової адміністрації у світовій політиці. Щодо візиту Тіллерсона в Москву, то ми почули те, що нам хотіли сказати. Жодним чином його не можна інтерпретувати, що за нашими спинами, як люблять говорити українські "зрадофіли", нас обміняли на Сирію чи ще на щось.

Ніяких обмінів не буде. Є досить жорстка позиція: "Покращення стосунків між Сполученими Штатами та Росією не може бути без звільнення Путіним Криму та припинення військового втручання на Східній Україні".


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини