MENU

Що таке мікробіом та як він впливає на наш апетит

2721 0

Якщо нам здається, що ми хочемо їсти, то це не зовсім так. Найбільше хочуть їсти мікроораганізми, які живуть в нашому кишечнику:)

І саме вони, першими, "сідають до столу", коли ми їмо свій сніданок чи обід.

Ці невидимі друзі захищають нас від величезної кількості хвороб (ожиріння, діабету, раку, Альцгеймера, аутизму і тд), впливають на наш настрій, і навіть на нашу соціалізацію, роблять нас життєрадісними або похмурими, бо вробляють речовини, які потрапляють до нервових клітин (уявіть собі: де кишечник, а де - мозок) і впливають на їхню роботу.

Наші маленькі помічники переробляють нашу їжу, виробляють деякі речовини, що захищають кишечник від запалень, доброякісних та злоякісних пухлин, виробляють вітаміни, зміцнюють імунітет, і взагалі, дають нам можливість жити!

Читайте також: Як зелень впливає на людський організм та як її правильно вживати

Наші мікроорганізми люблять особливу їжу: 

Пребіотики - такі компоненти їжі, які не перетравлюються у кишечнику, але які сприяють росту, збільшенню численності тих мікоорганізмів, які зміцнюють наше здоров'я (ними є, наприклад, лактобацилли та біфідобактерії). Та пробіотики - кисломолочні продукти (йогурт, кефір в тп, без цукру і наповнювачів).

Яблука та ягоди - джерело амілози та пектинів.

Лактулоза (вид цукру), невеличка кількість якого є в сирі.

Висівки - джерело клітковини. Вона не лише живить мікрофлору, але й максимально знижує глікемічний індекс страв, споввльнює засвоєння глюкози і допомагає тримати масу тіла під контролем.

Вітамін К із зеленого листя руколи та шпинату на 36% знижує загальну смертність, на 46% - від ракових захворювань і на 48 - від серцевих. А ще захищає від остеопорозу (допомагає засвоювати кальцій з їжі).

Читайте також: Як снідати, щоб довго жити? Поради дієтолога

Цикорієва кислота із цикорію пригнічує запальні процеси в організмі, зменшує ризик ожиріння печінки і вкрай необхідна для всього мікросвіту, який живе в нашому кишечнику і допомагає нам жити в макросвіті.

Сульфорафан із свіжої руколи активує ферменти, що виводять токсини з тіла, зменшує запалення.

Кава, завдяки кофеїну (не бійтеся його!)) сприяє концентрації уваги, а завдяки хлорогеновій кислоті оздоровлює всі клітини печінки.

Мій сніданок

Галушки (чи по-модному, ньєки) із кисломолочного сиру, яйця, лляного борошна і висівок вівсяних, з молодими листочками шпинату і руколи, посипаний ложкою тертої моцарели і шматочками авокадо.

Йогурт питний з тертим яблуком, корицею і ягодами чорниці.

Кава натуральна з настоєм цикорію.

Нехай наша їжа буде для нас джерелом здоров'я, і ліками, при потребі.

Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини