Україна завтра: хто це?
Якщо ви хочете вдосконалювати або будувати «державу» як головний чинник, як стрижень нашого успішного майбутнього, ви, вибачте, лузери.
Бо держави це об'єктивно минуле.
Навіть там, де держави нібито найбільш потужні і успішні, прогрес і можливості дають не держави, а недержавні структури - корпорації, університети, територіальні і мережеві спільноти. Так, ефективні держави все ще потрібні, проте їхня ефективність обмежується кількома сферами: оборона, правопорядок, соціальні стандарти. Тими, які забезпечують сталість, а не прогрес. Сталість потрібна, проте вона має сенс лише тоді, коли надає можливості прогресу.
Читайте також: Чому проблема українців насправді не в "этой долбаной стране"
І навіть в цьому ми бачимо зрушення. Навіть у сфері безпеки: приватні військові кампанії, добровільні громадські і державно-цивільні оборонні об'єднання, стрілецькі організації в США і європейських країнах з одного боку, мережеві військові структури, такі як ІДІЛ або Аль-Каїда з іншого.
Зараз збільшення ефективності держави можливо лише в тоталітарних або деспотичних моделях, проте така ефективність може бути лише тактичною, стратегічно вона програє.
«Держава» для наших умов це вже карго культ.
України це стосується найбільше.
Безумовно, нам в Україні потрібні зміни в державному управлінні, проте самі вони не дають нам необхідних шансів. Корпорації потрібні, однак сьогодні наші корпорації неконкурентні у світі і самі не стануть конкурентними, не спроможні бути ініціатором і рушієм розвитку.
Об'єднання людей навколо цінностей і діяльності з мережевими динамічними структурами нададуть нам набагато більше можливостей. Структури, які спроможні діяти і автономно локально, і створювати «рій» або «зграю» для конкретних завдань, а уразі потреби шикувати монолітний стрій. Структури, які спроможні ефективно використовувати і розвивати інформаційні і соціальні технології. Взяти не себе те, в чому держава поступається в ефективності, взяти самим, з подальшою інституалізацією в правому полі. Саме так - спочатку створюємо, потім формалізуємо, якщо потрібно. Соціальні мережі, які виходять із віртуального у фізичний вимір.
Читайте також: Про неспроможність. Чим поляки відрізняються від українців
Наразі таких структур потребують насамперед безпека, освіта, економічне виживання.
Взяття державної влади нам потрібне не для «зміцнення держави», а для інституалізації нових, більш ефективних форм і способів організації взаємодії між громадянами і між людьми. Таких, які не обмежують ся державними кордонами і фізичними контактами. Таких, які спроможні діяти зокрема і в політичній сфері.
Людський світ змінюється щодня, і переможцями будуть ті, хто спроможний не йти за змінами, а створювати їх, хто найбільш динамічний і гнучкий, у кого формалізація не гальмує і не підміняє змістовність і дієвість.
Мережеві динамічні об'єднання це те, чим ми можемо успішно змінювати країну і суспільство.
Ми будемо Україна.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки