MENU

Як не зашкодити здоров'ю влітку?

2600 0

Літо – пора відпусток та активного відпочинку. Тепло, чудова погода за вікном і сонячне світло змушують нас діяти активно, проводити багато часу надворі, стимулюючи тим самим синтез вітаміну D в організмі. Проте багато людей забувають, що літня погода несе в собі як позитивні, так і негативні фактори, які можуть нашкодити здоров’ю. До вашої уваги – корисна інформація, як не зашкодити своєму здоров’ю влітку.

Одяг

Особливо актуальною є ця тема для жінок, які з настанням тепла прагнуть виглядати бездоганно, застосовуючи для цього надто тісний або непідходящий одяг. Так, англійські вчені вважають обтягуючі шорти і штани «корсетами XXI ст.», які викликають стрес, гіпервентиляцію легень та нетримання, чинять механічний вплив на роботу діафрагми. Вузькі брюки спричинюють оніміння ніг, порушення вентиляції закритих зон, тим самим створюючи сприятливу атмосферу для розмноження патогенної мікрофлори.

Людям, які у літню пору носять сорочки з тугим комірцем  або повністю застебнені), ризикують заплатити за красивий вигляд головними болями, запамороченнями, біллю в плечах та глаукомою. Справа в тому, що тугий комірець перетискає яремну вену шиї, що спричиняє сповільнення притоку крові до мозку, а тугий, повністю застебнений одяг не дає змоги тілу рухатися вільно, викликаючи оніміння та спазми плечових м’язів та м’язів кінцівок. Як висновок – літня краса має бути природньою і комфортною, а обтягуючий одяг варто носити влітку рідше, або замінити його на розмір більше.

Шкірні покриви

Надмірне захоплення сонячними ваннами може обернутися великими проблемами зі шкірою. Надлишок ультрафіолетового випромінювання – причина сильних опіків і алергії. При появі почервонінь та свербіння, пухирів, необхідно звертатися до дерматолога – ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. При тривалому перебуванні на сонці (особливо в період з 11 до 17 години) для захисту шкірних покривів необхідно використовувати фотозахисні засоби. Якщо ж ви обгоріли, прийнятною мірою буде застосування пом’якшуючих препаратів: Бепантен, Пантенол, Пантодерм.

Також особливу увагу необхідно звертати на вибір сонцезахисних засобів. Оптимальним варіантом є консультація з лікарем.

Тільки спеціаліст здатний оцінити тип вашої шкіри та вказати на можливість алергії до тих чи інших компонентів сонцезахисного засобу.

Не рекомендується перебувати на відкритих поверхнях в період «підйому» температури – з 11 до 17-ї години – краще за все перенести роботу та відпочинок надворі на ранкові та вечірні періоди.

Волосся

При захисті свого здоров’я не варто забувати, що літні головні убори здатні захистити вас від теплового та сонячного удару, захистити волосся від вигорання.

Серед альтернативних способів захисту волосся варто відзначити змивні (бальзами, маски та шампуні для волосся) та незмивні (спреї, молочко, масляні розчини) препарати. Такі речовини мають високий рівень захисту від ультрафіолету.

Вода та їжа

Існує середня формула кількості води, що необхідна організму на добу – це 250-270 мл чистої питної води на 9 кг ваги. Дані фактори суттєво залежать від роботи, яку виконує людина, від вологості повітря, від їжі, яку споживає тощо. Під час випаровування води на шкірі утворюється піт, при цьому відбувається охолодження організму. Часте дихання при навантаженні/надмірній температурі тіла також призводить до втрати води.

При низькому вживанні води набрякають кінцівки, знижується швидкість біохімічних процесів у організмі, людина стає в’ялою і хворобливою.

Не рекомендовано також вживати надто багато води – це може спричинити вимивання з організму корисних речовин, навіть до ламкості кісток і нігтів, збільшення робочого навантаження нирок, надмірного розведення біологічних рідин (кров, лімфа), відчуття важкості у шлунку. Для споживання води діє правило «медіуму» – не багато і не мало – всього повинно бути вдосталь.

Читайте також: Що краще за все їсти і пити в спеку

Необхідно правильно розподіляти їжу протягом дня. Їсти і пити необхідно часто і невеликими порціями – це дозволить нормалізувати роботу ШКТ. Зранку «розігрівати» організм легким сніданком із достатньою кількістю вуглеводів (свіжа фруктова та овочева нарізка замість салату, крупові каші в чистому вигляді). Для середини дня оптимальним буде чашка крупи, відварене м’ясо та овочевий салат з невеликою кількістю рослинної олії. На вечір варто залишити білкові продукти та овочеві сатали.

Читайте також: Як відпочивали на західній Україні майже 90 років тому. ФОТО

Зазначимо, що споживання важкої, жирної їжі влітку викликає проблеми зі шкірою, перетравлювання жирних продуктів у ШКТ ускладнене, а суха їжа у великій кількості викликає важкість у шлунку та закрепи.

Вадим ЧІБРІКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини