7 причин завести собі чат-бот
Хоч майже щотижня ЗМІ розповідають нам новини про досягнення штучного інтелекту, його повноцінного провадження у бізнесі доведеться почекати. Натомість уже зараз будь-яка організація може створити чат-бота, який візьме на себе частину роботи з користувачами.
Це програмний алгоритм, який імітує розмову з людиною. Його можна написати з нуля, але це доволі складно і вимагає ресурсів програмістів. Для початку можна скористатися спеціальними платформами і зробити бота у месенджерах, які активно використовують українці, — наприклад, Facebook Messenger або Telegram.
Створення чат-бота — нескладний процес, для якого не знадобляться ІТ-курси. Потрібно зрозуміти, як саме ви хочете спростити комунікацію з користувачами. Далі — прописати алгоритм варіантів розмови. І потім тестувати його, пробуючи різні відповіді.
Вже зараз боти грають у шахи, моніторять квитки на потяги, з’ясовують прогноз погоди, розповідають про освітні події. Великі компанії активно використовують чат-боти у роботі, але не всі зрозуміли переваги такого «співробітника».
Це дуже дешево
Програмні середовища безкоштовно дають базовий фунціонал, якого вистачає для простого чат-бота. Проте платна версія відкриває більші можливості, які обмежуються тільки плануванням потенційних дій користувача. Не називатиму ці сервіси, їх можна знайти у пошуковиках.
Читайте також: Що буде завтра
Перед створенням боту потрібно зрозуміти, що він повинен вміти і яку користь приносити.
Коштує обслуговування сервісів 10-20 доларів у місяць. Це невеликі гроші для бізнесу, щоб отримати незліченну кількість працівників техпідтримки. Вже за місяць використання зрозумієте, наскільки полегшили собі життя.
Це «працівник», який не має вихідні
Кожен хотів би мати співробітника, який не хворіє, не йде у відпустку, а головне — працює цілодобово, без відпочинку і вихідних. Все це про чат-бота. Він не втомлюється, може одночасно працювати зі скількома завгодно користувачами і не перевантажує сервери. Одним словом, працівник мрії.
Чат-бот може говорити з людиною, навіть коли організація не працює. Адже користувачі не хочуть чекати. Бот-техпідтримка допоможе втримати таких клієнтів.
Проте у будь-який момент співробітник-людина може втрутитися у розмову бота у Facebook Messenger і повести її далі.
Це створює вашій компанії просунутий образ
Хоч чат-боти і входять у наш побут, але все ж їх сприймають як інновацію. Впровадивши такий крок, ви автоматично створюєте образ структури, яка слідкує за сучасними технологіями.
Читайте також: Кіберполіція викрила чоловіка, що розповсюджував вірус Petya.A
Ще певний час цільова аудиторія сприйматиме чат-ботів як цікаву новинку, яку варто спробувати. Але згодом доведеться приваблювати її лише якісним сервісом, який може надати цей бот.
Це можливість постійно навчати і вдосконалювати техпідтримку
З проблемою мотивації щодо навчання у співробітників стикається багато хто. Онлайн-середовище постійно змінюється і знання з маркетингу, продажів, комунікацій, які були актуальними ще кілька місяців тому, стають застарілими. Хто не засвоює нові знання — втрачає клієнтів і дає конкурентам перехопити їх.
Натомість ви самі визначаєте, що робитиме і говоритиме ваш чат-бот. Ви можете постійно дописувати його, отримуючи нові дані та бачачи досвід спілкування з ним користувачів. Можна взагалі зробити нового або змінити сервіс.
Ваш бот не повинен застаріти. Його потрібно постійно вдосконалювати. Від цих дій залежить, яким він буде з користувачами. Працюйте, щоб чат-бот став онлайн-версією ідеального співробітника.
Це зручно для користувача
Люди все менше хочуть переходити на сайти. Тому бізнес має не чекати лояльних користувачів, а самому йти туди, де клієнту зручно.
Чат-боти у месенджерах дають таку змогу. Ваш «співробітник» спілкується з користувачем там, де він і звик проводити час. Йому не потрібно йти на ваш сайт і шукати там службу підтримки чи телефонувати у call-центр. Він у месенджері, і якщо вас тут не знайде, то піде до тих, хто зміг заздалегідь подбати про якісну комунікацію.
Це не вимагає складних знань з програмування
Навчитися програмувати чат-бота — доволі просто, не потрібно знати мови програмування. Ви визначаєте, у якому месенджері хочете створити бота, що він має робити. Тоді дивитеся на програмні середовища для цього і шукаєте відповідні відеоуроки.
Кілька годин або й днів (залежно від складності бота) доведеться наполегливо попрацювати, зробити помилки, знайти їх і багато разів протестувати з колегами. Ці зусилля приведуть до результату.
Читайте також: Работает или нет: 12 самых популярных хитростей для телефонов
Під час створення бота ви потренуєте структурно-логічне мислення та переглянете алгоритми роботи техпідтримки. Тому є шанс, що такі зусилля для онлайну вплинуть і на робочі процеси в організації, підвищивши їхню ефективність.
Це ще одна сходинка до використання технологій штучного інтелекту
Чат-бот — ще не штучний інтелект, хоча деякі компанії і створюють ботів, які можуть самостійно навчатися на отриманому досвіді. Це те, що стане сходинкою до нього.
Медіа та футурологи лякають, що зникнуть звичні професії і деяких робітників замінять роботи. Це вже відбувається. І якщо автомобільні корпорації активно тестують машини без водіїв, рутинні завдання комунікації з користувачами переймають чат-боти.
Варто звикати, що люди та алгоритми працюватимуть разом на спільний результат. І програмний код робитиме це все краще. Не варто боятися і опиратися незворотнім процесам.
Читайте также: Путь в индустрию 4.0: зачем Украине 4G
Боти підсилюють наші можливості. Вони цілодобово допомагають нам. Хтось їх ненавидітиме, бо вони забиратимуть робочі місця. Але немає сенсу йти проти прогресу.
Що варто робити працівникам call-центрів та технічної підтримки? Здобувати навички, де потрібен творчий підхід, який поки що не піддається алгоритмізації.
Що роботи керівникам? Створювати чат-ботів і вкладати в них ресурси як у ще один канал комунікації, який зможе приносити лояльність користувачів та продажі. Бо з іншого боку — люди та алгоритми. Перемогти їх лише з людьми неможливо.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки