MENU

Чому на ТБ так багато "поганих" новин

1204 0

Я завжди посміхаюсь, коли мені починають розказувати про те, що "новини в телевізорі дуже погані". Про це часто пишуть в інтернетах люди, які наполягають, що не дивляться телевізор, але тут подивилися і це "жах-жах-жах!". Найбільше дивують колеги, які розповідають, що подивилися новини "конкурентів" і це просто "п...ь", тому що "там же суцільна чорнуха". І ось після такого в мене виникає питання - люди, які думають, що "новини якісь погані", в якому світі ви живете? з якого дива ви взяли, що новини мають бути "хорошими" та позитивними?

ХОРОШІ ТОТАЛІТАРНІ НОВИНИ

Я хочу навести приклад країни, де багато хороших новин. Північна Корея впевнено перемогла всіх у всіх видах спорту в Олімпіаді, і на всіх чемпіонатах світу, і взагалі попереду всього світу за свободою та рівнем життя. Скажіть, це "хороша" новина? напевно, що так. Але ця новина має певні мінуси. Точніше, один. Це ...брехня, хоча й з випуску новин.

Або от радісна новина з Криму. Там за 25 років вперше відкрили школу. Цілий путін приїхав відкривати навчальний заклад. Це ж хороша новина, правда? Якщо не говорити про те, що там зникли українські школи взагалі.

Якщо ви хочете дивитися хороші новини, і у вас є інтернет ( а якщо ви це читаєте, то він у вас є), то подивіться програму "ВРЄМЯ" радянську, навіщо вам новини за сьогодні?

ПЕРЕМАЛЬОВАНА ІНФОРМАЦІЙНА КАРТИНА ДНЯ

Але ж ні, хочеться іноді інформації. Не читати, а подивитися. Давайте згадаємо, для чого людина дивиться новини (раз вона вже включила, подивилася).

Читайте також: Нашим громадянам необхідно перестати міряти категоріями "зради-перемоги" – політолог

Особливість саме вечірнього випуску. Вечірній випуск новин має бути більш насиченим, аніж цілий ефірний день інформаційного каналу цілодобового формату. ну, і у вас немає змоги дивитися цілий день, тому ось - скорочена версія за день. Але з відео, з емоціями, з коментарями. Не три рядки в інтернеті, а ось – все проілюстровано, намальовано, озвучено і дуже зрозуміло.

Завдання випуску новин –показати інормаційну картину дня. Це у журналістів так правильно називається.
Тобто, якщо в країні йде війна, революція, тотальна корупція, котик застряг на дереві, пенсіонерку збив на бентлі народний депутат, велика повінь з жертвами, дерево впало на немовля, то це не означає, що журналісти мусять знайти стільки ж хороших новин і показати вам, аби вашій психіці було комфортніше.

Завдання журналіста - намалювати інформаційну картину дня, а не створити комфорт глядачу. Телевізійні менеджери б зі мною не погодились, але мова не про це. Тим більше, що в новинах і так багато сюжетів, які не є частиною інформаційного дня, а так – для задоволення нервового глядача.

ЗАГИБЛІ ПРОТИ СЛОНИКА

Через день після вбивства Нігояна та Жизневського, в столичному цирку презентували нову программу. Фішкою був слон. Величезний слон. Людей вбивають просто посеред міста пострілами. Центр столиці в диму. Йдуть бої. СІЗО забите новачками. Поранених бояться везти в лікарні і ховають по хатах. А в цирку –величезний слон. А в одній редакції сварки трохи не до бійки. Розділилися на тих, хто вважає, що показувати слона, коли мав би бути оголошений траур, - це паскудство. Контраргумент. Якщо у вас революція, так що тепер, дітям слона не показувати?
А от тепер через три з половиною року після революційної історії зі слоном, в нас майже щодня пару вбитих, часто –значно більше. Але вже можна показувати слона… Хто б написав підручник, коли вже можна показувати слона, а коли ще ні…

МИ НЕ ДОВІРЯЄМО ЖУРНАЛІСТАМ (с)

А я не довіряю лікарям. Корупціонери, ледарі, тільки папірці перекладають, чи ні? Але коли захворію, то все-таки піду не до перукаря, а до лікаря. Хоча я знаю, що мій майстер Катруся - найкраща в світі. Я не маю вам подобатися. Я маю просто добре робити свою роботу.  І так, мій сюжет МОЖЕ і ПОВИНЕН викликати у вас думки, що все не так просто і не так однозначно. Так, мій сюжет може викликати у вас занепокоєння. Так, вам може стати сумно чи погано. Всі перукарі –геї. Всі журналісти –брехуни (с) Це ваше почесне право розумної людини – довіряти чи недовіряти. Сумніватися –розумно. Узагальнювати –ні.

ВИ, ЖУРНАЛІСТИ, ЗАВЖДИ ЗНАЙДЕТЕ ЯКЕСЬ ГІВНО - навіть в чомусь хорошому...

Часто таку претензію чуєш від тих, про кого зробили сюжет. Так робіть нормально. Поводьте себе нормально. А не чекайте від журналістів, що вони прийдуть і розкажуть, які ви хороші.

Наведу приклад. Відкрилася мапа України з квітів. Тільки-от без Криму та Донбасу. Ну, пояснюють організатори, майданчик же не гумовий. Тому вони вирішили показати на мапі не всі регіони. Це ж хороша новина, правда? Квіти ж посадили..карту ж намалювали...а потім журналісти, падли, почали гівно вишукувати.. Крим їм давай, Донбас якийсь…нащо воно їм треба?

Читайте також: Віра в світанки, або Правильне емоційне налаштування суспільства

Це мала бути ХОРОША НОВИНА, але де Крим???? У глядача є потреба у хороших новинах, але чи дає це право журналісту редагувати новину, наприклад, скорочуючи. В приватному звіринці народилося тигреня, і вмерло через страшні умови утримання - ПОГАНА НОВИНА. В приватному звіринці народилося тигреня -ХОРОША НОВИНА. Тигреня вже здохло. Але ви хочете почути добру чи погану новину? Чи здохло і здохло - нащо цю дурню по телевізору показувати?

І ВСЕ-ТАКИ ДОБРЕ, ЩО Я НЕ ДИВЛЮСЯ НОВИНИ (С)

Нещодавно в Польщі ми познайомилися з грекокатолицьким священником. І він розказував,як він любить дивитися українські новини і не любить польські. Бо в польських розповідають виключно про міжпартійну боротьбу, новини нудні і там немає людей.

В нас же більшість новин, в яких головний персонаж – проста людина. БОРЕЦЬ! Ось без ноги лізуть на Говерлу, ось корова впала в колодязь і її витягало все село. Ось 13-річний витягає з-під завалів трьох інших дітей – ефективніше було б викликати швидку та МНС, але молодець же. Тощо-тощо-тощо. Або про те, що в адміністрації працює кіт. Не тільки у Британії, але й у ДніпрОДА!

А то собака трохи не згоріла і їй дають подихати киснем. Або дядько будує літак 6 років. Літак не летить, але яка мрія про небо. Ми вишукуємо мрійників. Ми збираємо героїв. Ми залишаємо надію на краще.

Читайте також: Про український "прапор" у Севастополі

О, жах! Скільки новин про ДТП, хоча людей там гине більше, аніж на війні. Але чи пристібнешся ти завтра, коли сядеш у таксі? 

Ми розказуємо щодня про те, як людей дурять в лохотронах. А потім ті, хто пишаються, що викинули телевізор вже давно, ведуться на це і звонять мені: ти ж журналіст, зніми сюжет.

Так знімали сто разів. А я не бачив, не дивлюсь тб. Хто тобі лікар??? Чи той як його журналіст….)

І так, звісно. Ви заборонили дивитися новини своїй мамі – хай краще вона не знає, а то потім бідкається, пігулки жере.
Я відкрию вам нетаємницю – вона дізнається їх у інтерпретації сусідки чи ще когось, хто чув з телевізора і якось по-

своєму зрозумів. Як у анекдоті старому й бородатому.
- Цей бітлз таке лайно… - ти слухаєш бітлз? – та ні, мені тут Рабінович їх заспівав.

Як каже моя обожнювана мама: «Наташа, май розум». Чого і вам бажаю, мої маленькі та великі телеглядачі.

Natasya NAGORNA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини