MENU

Теракт у Лондоні говорить про важливі речі, – експерт

2133 0

Вибух у Лондонському метрополітені, як стверджують фахівці, відбувся через "безхитрісну бомбу". Так, обійшлось без жертв і з примітивною вибухівкою, але теракт говорить про важливі речі. Про можливу зміну тактики бойовиків.

1. Терористи знову використовують класичний засіб – вибухівку. На відміну від попередніх терактів (наїзди авто), це вказує на: а) використання нелегальних методів – тобто наявність каналів постачання або лабораторій з виробництва вибухівок; б) виклик спецслужбам, які виявились неспроможними здійснити контроль пересування нелегальних засобів; в) варіативність майбутніх терактів як таких – використання наїздів машин та ножів у атаках стало втрачати монополію. Не в останню чергу це викликано і ефектом звикання до подібних терактів та необхідністю зміни стратегії – для збільшення інформаційного впливу. Теракт, щоб мати інформаційний ефект (а це головне завдання терористів, а не кількість жертв) має бути особливим.

Читайте також: Масовий "телефонний тероризм" у Росії

Звичайно, позитивним є те, що бомба була примітивною, а сам теракт не мав смертельних наслідків. Але, це говорить про те, що бомбу, навіть примітивну, можна пронести до пасажирських поїздів. І про те, що повтор такого можливий. Що вимагатиме збільшення числа перевірок у метро. Хто найбільше буде цим невдоволений?

2. Жертви випадкові. Кожен пересічний громадянин може стати об’єктом терористичної атаки – це інформаційний меседж цього нападу для західного світу. Тому найголовніша мета терористів – формування страху та ненависті: а) до терористів як таких; б) представників умовно західної цивілізації до представників умовно східної. Тобто, Ісламська Держава намагається перенести протистояння із Близького Сходу в Європу, перетворивши конфлікт з військового у побутовий тероризм. На жаль, частково ісламісти своїх цілей досягли - уже улітку були факти "вендети" з боку європейців щодо мусульман. У тому числі акти помсти були й у Великій Британії.

Читайте також: Плата той же монетой

Фактично, це говорить про те, що Ісламська держава намагається дати європейцям сигнал, що програвши війну в Іраку та Сирії, вона перекидатиме її в Європу.

3. П’ятниця, як день перед вихідними, був вибраний невипадково. Оскільки йдеться про довготривалий інформаційно-психологічний ефект – псування вихідних. Як для пересічних громадян, так і для представників держави, комунальників та спецслужб, - збільшення контролю, збільшення роботи, засилля інформаційних повідомлень про теракт, сформує подразник, невдоволення владою та спецслужбами, яке збільшить ефект від терористичної атаки.

Фактично, цей теракт став показовим, оскільки: а) довів можливість зміни засобів та стратегій бойовиками; б) спрямовувався на формування невдоволення роботою спецслужб з боку англійського суспільства. Тобто, навіть "безхитрісними бомбами" можна робити хитрі маніпуляції громадською думкою.

Богдан ПЕТРЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини