MENU

Вугілля за безцінь: як Росія допомагає ОРДЛО

2129 0

Спостерігається тенденція щодо подальшого погіршення соціально-економічної ситуації в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Спроби переорієнтації збуту сировини та готової продукції ОРДЛО на ринок РФ не призвели до покращення ситуації та відновлення стабільного функціонування бюджетотвірних галузей на окупованих територіях.

Найбільш це відчутно у вуглевидобувної галузі, оскільки вжиті української стороною заходи змусили ватажків загарбників та їхніх російських кураторів кардинально переглянути очікувані показники на більш песимістичні. При цьому єдиним напрямком реалізації вугілля, споживачем якого раніше була Україна, залишилась Російська Федерація. Збільшення вугільного експорту до РФ ватажки російських окупанів і колаборанців позиціонують як результат успішної кооперації "ДНР» й "ЛНР" із РФ, але фінансова віддача такої співпраці є значно нижчою поврівняно з українськими споживачами.

Читайте також: За вірність: в окупованому Донецьку шахтарів нагородили пакетами з їжею. ФОТО

Причина в тому, що реалізація більшої частини видобутого вугілля російським посередникам відбувається за безцінь, по $30-35, за собівартості його видобутку $67 за тону. Так, при закупівлі вугілля ООО "Газ – Альянс" (підконтрольне С. Курченко, є імпортером 75% вугілля з ОРЛО) ціна однієї тони енергетичного вугілля складає $32.

Подальший перепродаж російськими посередниками вугілля з ОРДЛО третім країнам здійснюється вже за світовими ринковими цінами в діапазоні від $100 до $160 за тону.

При цьому ватажкам загарбників не варто сподіватися на збільшення виручки від продажу вугілля росіянам для залатування соціальних дірок ОРДЛО, адже Енергетична стратегія РФ до 2035 року передбачає лише подальше зменшення обсягів споживання вугілля в РФ та зростання експорту вугілля власного видобутку для підтримки власної галузі (2013 – 153 млн т., 2014 – 156 млн т., 2016 – 165 млн т., у 2017 очікується – 175 млн т., а у 2025 – 197 млн т.). А враховуючи обмежені логістичні можливості чорноморсько-азовських портів РФ (сукупний обсяг перевалки у 2016 - 9,2 млн т. на рік) та залізничних переходів на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону, вугілля з шахт окупованого Донбасу за ринковими цінами навряд когось зацікавить.

Читайте також: Нарешті стало зрозуміло, в чому полягає "хитрий план" Путіна – журналіст

Крім того, з 2021 року очікується закриття всіх восьми вугільних енергоблоків Новочеркаської ГРЕС, яка є єдиним споживачем вугілля на півдні РФ (власник - ПАТ "Газпром"). Очікуваний додатковий профіцит вугілля – близько 3-4 млн т.

У результаті, навіть якщо реалізувати весь запланований окупантами обсяг вугілля та продати його за "ринковими" цінами, які пропонують "братські російські" перекупники (по $30-35), коштів не вистачатиме навіть на виплату поточної заробітної плати шахтарям, не говорячи про заборгованість із зарплатні, яка вже на сьогодні сягає кількох мільярдів російських рублів.

Дмитро ТИМЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини