MENU

Чому одноманітне харчування не є корисним для здоров'я

2206 0

Чимало людей, які ведуть здоровий спосіб життя, при цьому харчуються одноманітно — і роблять серйозну помилку.

Різноманітне харчування — один із принципів антиейдж-дієти. Чимало людей, які відмовились від солодощів, не смажать і ведуть активний спосіб життя, роблять серйозну помилку, харчуючись одноманітно.

По-перше, таке харчування створює дефіцит важливих нутрієнтів, а, по-друге, може викликати надлишок інших. Будь-який дисбаланс зменшує адаптаційні можливості організму.

Читайте також: Що їсти, щоб зігрітись і не додати у вазі

Зокрема, це стосується білків. І навіть таких, здавалось би, дуже корисних, як бобові. Бобові, окрім того, що є джерелом білка, є і хорошим джерелом фосфору. А фосфор (фосфати) необхідний для підтримання сталості pH крові, синтезу енергетичних "валют" клітини — АТФ та інших молекул, утворення нових клітин.

Однак будь-який, навіть невеликий, надлишок фосфатів викликає патологічні зміни: заважає засвоєнню заліза, кальцію, магнію, цинку, викликає кальцифікацію м'яких тканин (судин, шкіри, легенів, клапанів серця), що призводить до серцево-судинних патологій, ниркової недостатності і ниркової остеодистрофії. 

Велика кількість фосфатів міститься в напоях на зразок "Кока-Коли", гарбузовому насінні, сирі, лососі, морських гребінцях, бразильському горісі, м'ясі, молоці, сої та сочевиці. 

Читайте також: Сало: як правильно вживати, аби не нашкодити здоров'ю – поради дієтолога

Це аж ніяк не означає, що не потрібно їсти сочевицю, чи сир, чи лосось, чи соєві продукти. Просто їх потрібно чергувати. Про "Кока-колу", звісно, і мови немає. Тому, наприклад, сьогодні може бути сочевиця, завтра — квасоля, післязавтра — маш, потім — горох і т.д. Чи сьогодні —скумбрія, завтра — яйце, у неділю — лосось.

Або візьмемо магній, життєво необхідним мікроелемент. Він бере участь в активації головної енергетичної "валюти" клітини — АТФ, який необхідний для синтезу ДНК, який уповільнює розвиток нейродегенерації і деменції, знижує ризик виникнення каменів у нирках, зменшує запальні процеси.

Старіння дуже часто пов'язане з дефіцитом магнію, що викликає втрату м'язової маси (саркопенію), атеросклероз, діабет та інші. Водночас надлишок магнію викликає депресію і сонливість.

Багато магнію в зелених листових овочах (входить до складу хлорофілу), горіхах, рибі, пшоні, авокадо, бананах, темному шоколаді, мінеральній воді. Тому якщо сьогодні зелений салат, то завтра — шпинат, сьогодні — банан, завтра — ягоди, післязавтра — апельсин і т.д.

Тобто, чергуючи продукти, ми будемо дотримуватися принципу збалансованого харчування і при цьому — отримувати всі необхідні нутрієнти.

Чимало людей, які відмовились від солодощів, не смажать і ведуть активний спосіб життя, роблять серйозну помилку, харчуючись одноманітно.

Читайте також: Ні в якому разі не відмовляйтеся від солодкого!

Щодня потрібно вживати овочі, бо вони є джерелом клітковини. А клітковина знижує ГІ (глікемічний індекс) продукта, підвищує чутливість клітин до інсуліну, змушуючи швидкі вуглеводи засвоюватися повільніше, нормалізують рівень холестерину, знижують ризик раку кишечника і багатьох інших його видів.

Розчинна та нерозчинна клітковина має щодня, з кожним прийомом їжі поступати в наш організм. Щоб отримати достатньо цих корисних компонентів, необхідно щодня вживати близько кілограма овочів і кисло-солодких фруктів та ягід, віддаючи перевагу овочам. Пам'ятайте, що кращий фрукт — це овоч!

Мій сніданок

 - Маш варений — 1 повна столова ложка. Джерело рослинного білку, розчинної клітковини і поліфенолів.
- Скумбрія запечена, розмір — пів долоні (без пальців). Джерело тваринного білку і омега-3 жирних кислот.
- Овочі свіжі: зелень кропу і петрушки, броколі, авокадо. Джерело фітонутрієнтів та біологічно активних речовин.
- Овочі квашені: капуста, півогірка, півпомідора. Джерело пребіотиків для живлення корисної мікрофлори кишечника.
- Буряк варений — столова ложка. Джерело пектину.

Читайте також: Раціон для розуму: чим харчуватися, аби гарно працювали мізки

Все це полито 1 столовою ложкою оливкової олії extra virgin.

Столова ложка вівсяних, не варених, запарених пластівців з вівсяними висівками і насінням льону, горіхи і ягоди журавлини.

Джерело рослинних омега-3 жирних кислот, розчинної і нерозчинної клітковини і ягідних поліфенолів. 

Дія на організм:

- протизапальна;
- антидіабетична: не підвищує рівень глюкози в крові (зниження ризику цукрового діабету 2 типу);
- антимутагенна;
- посилює детоксикаційні властивості печінки, нирок, кишечника;
- сприяє оздоровленню мікрофлори кишечника;
- спрямована на профілактику нейродегенеративних захворювань.

Не робіть з їжі культу. Прості, швидко приготовлені продукти допоможуть нам залишатися здоровими та енергійними!

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини