"Наші дипломати і політики не зуміли переконати Європу в тому, що Росія — справжній агресор", – журналістка
Маю кілька слів сказати вам, друзі.
В Страсбурзі був затверджений новий голова Парламентської Асамблеї Ради Європи. Ним — без голосування, за згодою основних політичних груп — став очільник групи соціалістів, демократів та зелених італієць Мікеле Ніколетті.
Поки що Ніколетті обрали на один рік, але потім термін його керівництва Асамблеєю може бути продовжений.
Так ось, у жовтні 2017 року, коли я якраз була на сесії ПАРЄ, у Страсбурзі жваво обговорювалася резолюція, співавтором якої виступив пан Ніколетті.
Читайте також: Через "чорний хід" або завдяки голові Асамблеї: як Росія намагатиметься повернутися в ПАРЄ
Цей документ, затверджений Асамблеєю, незважаючи на опір української делегації, створив передумови для зняття політичних санкцій з делегації Росії. Тобто, для її повернення у сесійну залу ПАРЄ.
Йдеться про вимогу «гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах» — ПАРЄ та Комітеті Міністрів. У Комітеті Міністрів Росія продовжує брати участь, а, отже, ПАРЄ мусить скасувати обмеження щодо участі російської делегації у своїх сесіях.
Наразі автор цього документу став керівником ПАРЄ. Тому цілком ймовірно, що найближчим часом Асамблея повернеться до обговорення «гармонізації».
Ось такі справи.
Наголошу, що вказана резолюція була прийнята більшістю голосів делегатів ПАРЄ.
Як це не неприємно нам, українцям, наші дипломати і політики не зуміли переконати світ і Європу в тому, що Росія — справжній агресор.
Читайте також: Цього року тиск щодо зняття санкцій із РФ посилиться – журналістка
Якщо сама Україна не розриває з Росією дипломатичних стосунків, якщо діє договір про дружбу, якщо політики з дурного розуму патякають про «ефективний контроль» та необхідність торгівлі з окупантом, то чому Європа має страждати? Чому ПАРЄ має втрачати такі важливі для існування організації членські внески Росії, якщо навіть президент України продовжує вести в Росії бізнес?
Гібридна, неадекватна реакція української влади на цілком реальне військове вторгнення Росії спричинила цілком адекватну недовіру до держави у світі. Тому зараз отримуємо результат. ~Сумний
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки