MENU

Цитрусові та банани коштують у Європі дешевше, ніж у Києві

3218 0

Українська Асоціація постачальників торговельних мереж проаналізувала ціни та її динаміку на фрукти в Україні та Польщі за перші 20 днів січня за даними “АПК-Інформ”. Спостереження відбувалось, як і раніше, на оптових ринках “Столичний” у Києві та “Броніше” у Варшаві.

Кілограм апельсинів на “Столичному” ринку коштував 40грн., а на “Броніше” – 32грн. В Україні ціна знизилась на 5грн., або 11%, у той час, як у Польщі вона практично не змінилась. 
А ось мандарини та лимони після новорічних свят знизилися в ціні на українському оптовому ринку за дві перші декади січня. У Польщі ж ціни потроху виросли.

Читайте також: Лайфхаки для здорового обіду у фаст-фуді

На ринку “Столичному” за лимони потрібно викласти 38грн., а за мандарини – 35грн. за кілограм. Поляки сплачували за лимони 38грн., а за мандарини 33грн. Для нас лимони подешевшали на 7грн., або 16%, а мандарини на 5грн., або 12%. У Польщі відбувалось незначне зростання на 1грн., або 3%. Динаміка цін на цитрусові підкреслює завищення цін на ці фрукти в нашій країні перед Різдвом Христовим та Новим роком.

За перші двадцять днів січня істотно подорожчали банани. На київському ринку вартість цього продукту становить 37грн., а на варшавському – 34грн. В нашій країні банан за 20 днів 2018 року додав 7,5грн., або 25%. У сусідів подорожчання становило 1,8грн., або 6%. Основною причиною росту цін на банани є підвищення вартості на міжнародних ринках. Крім того в Україні подорожчання бананів посилювалось девальвацією гривні та побоюваннями подальшого зниження курсу.

Читайте також: Украина продала за рубеж агропродукции на $18 млрд

На 19 січня 2018 р ціна на вітчизняні яблука становила в середньому на “Столичному” ринку 15грн. за кілограм, тоді як на “Броніше” - 49. Таким чином, за перші дві декади січня на київському оптовому ринку ціна піднялась на 2грн., або 15%. У Варшаві вартість зросла на 10,1грн., або на 26%. Але яблука вітчизняні та яблука європейські значно відрізняються, як за сортами, так і за розміром. Прийнятий у Європі стандарт – це велике відбірне яблуко.

За прогнозами Асоціації розшарування рівня доходів населення по галузях та регіонах буде негативно впливати на споживчий попит протягом всього року. У той час, як у Києві середня заробітна плата в жовтні 2017 року становила 11450грн., середня пенсія в Україні була на рівні 2448грн. А 20% працюючих отримувала мінімальну заробітну плату.

Навіть за даними Міністерства соціальної політики співвідношення затвердженого прожиткового мінімуму та його фактичний розмір для різних соціальних і демографічних груп населення складає 43,5 – 51,6%.

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини