MENU

Спочатку мережу продвинутих початкових шкіл треба створити, – Громовий

2479 0

Я обома руками за те, щоб кожна дитина ходила до початкової школи, яка була б максимально наближеною до її місця проживання. Але... Спочатку мережу таких продвинутих початкових шкіл треба створити!

Мова йде про ліквідацію аномальних гібридів «слона і носорога» - шкіл І-ІІІ ступеню (а в абсолютній більшості країн світу типова структура загальної середньої освіти, яка за роками навчання відображається формулою «6+3+3», передбачає окреме існування початкової, неповної середньої і старшої школи).

Якщо ж немає (а станом на березень 2018 року таки немає!), такої мережі, від «закріпачення» дітей за школами буде лише нікому не потрібне збурення в суспільстві (воно вам треба?!) навколо набору учнів. 

Читайте також: Лікарчук: про проект порядку прийому учнів до ЗОШ

Так у нас склалось, що традиційно ті, «кому все одно» особливо не парились і «віддавали» дитину до найближчої школи. Відповідальні ж батьки шукали для своєї дитини Вчителя. Знаю випадки, коли дитина йшла навчатися на рік пізніше лише заради того, щоб потрапити у клас саме цієї вчительки.

Коли наші новоспечені «агенти змін» кажуть, що буде так, як зараз є в Америці, їм треба хоч трішечки зануритись в наші і їхні освітні реалії з тим, щоб побачити у яких умовах там спрацьовує ця ідея і чому точно не спрацює у нас.

На жаль, люди з критичним мисленням і культурою сумніву витискаються з кола тих, хто впливає на прийняття рішень, адже вони мають сміливість казати правду, а це псує гарну картинку «здобутків». Тож, побоююсь, що буде як завжди: там, на верху приймуть зовні «прозахідне», а насправді каргокультне рішення, яке лише посилить тут внизу тіньові способи вирішення проблеми із влаштуванням дитини на навчання до «нормальної школи» і «нормального вчителя».

До речі, якщо хтось із батьків у березні ще не знає до якої школи і до якого вчителя піде навчатись їх дитина у вересні цього року, це вкрай безвідповідальні батьки. Таким я, як директор гімназії у складі якої була і початкова школа, казав: ви б ще в травні прийшли!

Читайте також: Міносвіти України може скасувати конкурс на приймання дітей у перший клас

Тож, у ситуації коли перші класи у більшості шкіл уже зараз в основному укомплектовані, про те, щоб щось ламати уже в цьому році, може казати лише... ну дуже безвідповідальний «агент».

Як бачите, моя підтримка МОН у цьому питанні не є безумовною.

Адже маю купу наочних прикладів, коли абсолютно слушні загальноприйняті у світі ідеї у нас перетворюються на суцільний глум у процесі практичної реалізації. Ми живемо в епоху, коли треба вміти керувати не людьми, а процесами, а запускати ті чи інші процеси треба стратегічно грамотно.

Без надії сподіваюсь, що цього разу почують...

Віктор ГРОМОВИЙ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости