Зарплат шахтарям немає
Станом на сьогодні 7 травня волинським шахтарям не виплачено зарплату за березень. У позаминулу п’ятницю на шахтах був страйк – шахтарі відмовилися спускатися у лаву до погашення боргів.
До шахтарів разом із директором шахти прийшов пан Венгрин. Він не має ніякої посади на шахті і його у ЗМІ називають просто – «смотрящий». Він захотів вугілля наперед, а тоді «буде виплачувати зарплату за березень».
Читайте також: Як українські споживачі та шахтарі швейцарських пенсіонерів підтримували
Зарплат шахтарям немає, незважаючи на те, що:
1. в Украіні діє найвища ціна вугілля 96,4 дол за тону калорійністю 5200 ккал. Це еквівалент 111.2 дол за тону калорійністю 6000 ккал (середня сірка 2%)
2. така ціна на 32% вища, аніж ціна у Роттердамі, де зараз 82.3 дол за тону калорійністю 6000 ккал (сірка менше 1%)
3. в бюджеті на 2018 рік закладено понад 2 млрд грн дотацій на держ шахти
4. уряд, за ініціативою міністра Насалика, спільно з НКРЕКП у грудні-січні виділили додатково 1,8+2 млрд грн, які пішли тепловій генерації. Далі, за офіційною версією, гроші мали піти на закупівлю вугілля, тобто дійти до шахт і шахтарів.
5. ДТЕК закуповує вугілля марки Г із США (сірка 3,3%-3,5% - вугілля іде на Запорізьку та Ладижинську ТЕС) по завищених цінах через свою швейцарську прокладку DTEK trading SA, на якій залишають 10-20 дол на тоні. Так виводять кошти від Роттердам+, сумарно біля 1,5 млрд грн за 2017 рік. Окей, не в офшори, а у Швейцарію, якщо від цього легше.
6. ДТЕК в Украіні закуповує вугілля на свої ТЕС у своїх шахт не напряму, а через українську прокладку ТОВ «ДТЕК Трейдінг», на якій залишає 400-500 грн на тоні. Таким чином, там осідає біля 8-10 млрд грн у рік. Заодно так мінімізують сплату ренти.
7. ДТЕК інвестує у свої російські шахти в Ростовській області 4 млрд рублів у 2018-2025 рр. Видобування вугілля на російських шахтах ДТЕК у 2017р виросло на 40%.
Читайте також: Наслідки монополізації енергетичого ринку. ІНФОГРАФІКА
***
Як бачите, гроші течуть у різних напрямках, але у шахтарів і далі борги по зарплаті. «Роттердамська» ціна не те, що не зробила зарплата шахтарів європейськими, але навіть і ту нещасну українську зарплату не можуть виплатити вчасно.
Діючі керівники не можуть вирішити елементарного. Говорити про більш складні речі, реформи, енергопакети – це смішно.
P.S. Всім зацікавленим журналістам готовий дати контакти шахтарів на місці, які повідомлять більше деталей про цю ситуацію.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки