MENU

Виклик терору, або Чи готова Україна до адекватної відповіді

1688 0

Сьогодні всі хто знав і не знав Павла Шеремета напишуть безліч високих, пафосних слів та панегіриків до річниці його загибелі. Гнівно вимагатимуть розкриття цього першого теракту в столиці з часу початку російсько-української війни. Одні звинувачуватимуть у вбивстві Шеремета російські спецслужби, інші українську владу і спецслужби, треті націоналістів, четверті білорусів... Істину не шукатиме ніхто, окрім рідних і близьких Павла...

Після невдалого теракту-замаху на мене під телеканалом «Еспресо» в результаті якого загинуло дві і було поранено три людини, я вивчаю і проводжу по можливості власне розслідування стосовно всіх резонансних вбивст та терактів. З усіх наявних в мене матеріалів можу зробити декілька висновків як позитивних так і негативних висновків.

Читайте також: Павло Шеремет. 2 роки. Вбивці досі не знайдені

1. Є група оперативників з Нацполіції та СБУ, прокурорів які активно працюють над розкриттям резонансних злочинів і зокрема вбивств та терактів. Вони мають в активі декілька розкритих але на жаль не доведених поки до суду резонансних справ. На цьому позитив закінчується і починається довгий перелік негативу який заважає правоохоронцям оперативно розкривати резонансні злочини.

2. Першою і як на мене головною причиною неефективності розслідувань резонансних злочинів є недовіра між силовиками. Насправді недовіра між оперативними співробітниками Нацполіції і СБУ зашкалює. Для цього є всі підстави адже практично встановленим фактом являється наявність ворожого крота а може і не одного в лавах українських силовиків. В якому відомстві? – невідомо. Звідси і не довіра, а плюс небажання зізнаватися в тому, що хтось з колег, з твого відомства, щось накосячив ведучи якусь свою гру. Наприклад мені достеменно відомо, що справа Бабченка а вірніше один з її фігурантів пов’язаний з вбивствами моєї помічниці Аміни Окуєвої та Тімура Махаурі. Але так як справу Бабченка розслідує СБУ а дві інші Нацполіція розслідування останніх гальмується.

Читайте також: У нас идут убийства и это только обычная подготовка России к более широкой агрессии – Гай

3. Розслідування резонансних справ і в тому числі вбивства Шеремета гальмується в тому числі і через низький рівень професіоналізму в рядового складу оперативників та слідчих. В першу чергу це стосується оперативних підрозділів Нацполіції яка зазнала по суті нищівного удару з боку грузинських рехворматорів і тільки починає відновлювати оперативний кадровий потенціал. СБУ теж не пасе задніх проколах але у них це як правило пов’язано з слідчими.

Підсумовуючи зазначу, що в країні де йде війна для ефективного розслідування подібних резонансних терактів та вбивств має бути створений відповідний центр до складу якого мають увійти представники всіх силових і правоохоронних відомств.

Для розуміння, при ФСБ РФ створено "український центр" до складу якого входять представники ГРУ МО РФ та інші російські силовики і саме цей центр здійснює диверсійно-терористичну діяльність на мирній території України, принаймі теракт під телеканалом "Еспресо" та вбивство полковника Харабєруша були організовані точно 100% з цього центра. Не виключено, що інші резонансні вбивства та теракти теж.

Ігор МОСІЙЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини