MENU

Святом називають події, які навряд чи можуть претендувати на таку назву – експерт про перше вересня

1504 0

Цьогоріч в деяких школах перший дзвінок задзеленчить 1 вересня, в суботу, в деяких – в понеділок, уже третього вересня. Напередодні Дня знань український педагог, Заслужений вчитель України Віктор Громовий ділиться з читачами UAINFO  своїми міркуваннями щодо правильної організації незабутнього та сучасного свята: в першу чергу для школярів, а не для галочки. 

"Пам’ятаєте анекдот про те, як покупець повертає до магазину щойно куплені новорічні іграшки?  Продавець довго з’ясовує що не так і зрештою отримує відповідь: не радують вони мене! Чому так трапляється? Бо будь-яке свято має бути справжнім святом. Досить часто в освіті ми стикаємось з тим, що святом називають події, які навряд чи можуть претендувати на таку назву. Зокрема, до їх переліку входить і першовересневе Свято знань", – розповідає Віктор Громовий.

За його словами, варто розмежовувати поняття "свято" і "подія".

Читайте також: Громовий: Добре, що ми не Америка!

"Початок нового навчального року є помітною подією в житті всіх, хто причетний до освіти. А от справжнім святом, яке б радувало, воно є не для багатьох. Поняття "свято" не сумісне з будь-яким тиском чи примушуванням. По-справжньому святкують за покликом душі, а не тому, що так треба. Що бачать діти в школі? Їх замучили заходами "для галочки". Галочки й тільки галочки", – відзначає він.

Віктор Громовий впевнений, що ми досі знаходимось в полоні радянських і дорадянських підходів до організації "свят": "Тоді "свята", як правило, проходили формально та заорганізовано. Інерцію ж добровільно-примусового підходу (наказано святкувати!) ми перенесли у наш час".

Чи завжди так було в українській системі освіти? Віктор Громовий наводить показовий приклад з минулого: "Якось вчитався в епістолярну спадщину Миколи Гоголя. Найбільше мене вразили його слова з листа до матері з Ніжина (там він навчався в гімназії), написані 1 березня 1828 року, про те, що "у цьому безглуздому закладі" він "втратив цілих шість років дарма" і не знайшов у тій гімназії анічогісінько "окрім великої нерадості". 

Читайте також: Спочатку мережу продвинутих початкових шкіл треба створити, – Громовий

В наших школах досі переважає радянський тип event-менеджменту, переконаний український педагог. 

"Звісно, алгоритм створення, презентації та реалізації сучасного event-проекту істотно відрізняється від радянської практики добровільно-примусової організації "культурно-масових заходів". Можна лише помріяти про те, що в колишньому управлінні освіти, яке тепер буде трансформоване у сервісний центр з'явиться відділ з надання event-послуг навчальним закладам. Там буде сформована команда фахівців (продюсер, сценарист, режисер, адміністратор, декоратор, звукорежисер, діджей тощо), яка може професійно і з мінімальними витратами організовувати проведення тих чи інших подій", Звісно, потрібен і грамотний шоу-менеджмент на рівні школи, який візьме на себе організацію, наприклад, фантастичного захопливого масового дійства на 1 вересня (замість примітивної лінійки)", – підсумовує Віктор Громовий.

Нагадаємо, що відповідно до нового законодавства, для дітей з особливими освітніми потребами запроваджують інклюзивну освіту, і вже незабаром вони будуть навчатися разом з усіма нормо-типовими дітьми. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини