MENU

Якою ми хочемо бачити Україну за 5 років

1211 0

Вже майже 5 років тривають реформи. Нова хвиля держслужбовців – бізнесменів, громадських активістів, журналістів – кинулись рятувати країну, що чудом встояла над прірвою.

Ми разом готували концепції та законопроекти і потрохи змінювали систему.

Але зараз прийшов час визначитись – якою ми хочемо побачити Україну через наступні 5 років, які великі ініціативи і плани нам потрібні?

Тактично цього тижня розпочався новий політичний сезон, який слід не згаяти. Стратегічно – до нового року ми почуємо багато ідей і програм. В перші місяці 2019 року вони стануть основою кампаній кандидатів в президенти. А влітку на їх основі змагатимуться партії та кандидати в прем'єри.

Читайте також: Україна і майбутнє. Нариси для парламентської комісії з питань майбутнього

Але чи готові ми, ті, хто хоче змінити життя в країні на краще, до цього важливого періоду? Чи є в нас чітке бачення, чого ми хочемо досягти і в якій перспективі? Які наші пріоритети на найближчий рік і на п'ять років?

Ми в Центрі економічної стратегії поставили перед собою перше завдання з піраміди завдань – сформулювати бачення економіки та економічної політики для країни за п'ять років.

Основа нашого бачення – добробут та процвітання України та громадян, що реалізується через стійке інклюзивне економічне зростання.

Ми вважаємо, що у 2023 році Україна має досягти наступних індикаторів та структурних перетворень:

1. Ефективність врядування в Україні оцінюється за індексом World Governance Indicators на рівні, середньому для країн регіону.

2. ВВП щороку зростає не менше, ніж на 5% на рік. ВВП на душу населення становить понад 5000 доларів.

3. Стабільне макроекономічне середовище. Інфляція стабільна нижче 6%, курс гривні гнучкий.

4. Кредитний рейтинг України підвищили до найвищого з "спекулятивних" рівнів – ВВ+, наступна сходинка – "інвестиційний" рейтинг.

5. Український фінансовий сектор інтегровано до загальноєвропейського, українці мають змогу користуватися послугами, доступними європейцям через діючий режим внутрішнього ринку у сфері фінансових послуг.

6. Більшість державних підприємств та усі державні банки приватизовані. Ті, що залишились у державній власності, управляються відповідно до найкращих практик корпоративного управління та рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку.

7. Скасовано мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, ринок землі працює. Серед тих, хто обробляє землю, зростає частка власників, натомість частка орендарів зменшується. Зростає кредитування під заставу землі. Як наслідок, зростають інвестиції, збільшується кількість робочих місць на селі.

Читайте також: Саміт Україна-ЄС: вперед у європейське майбутнє

8. Ринки транспорту та електроенергії лібералізовано та демонополізовано. Кількість операторів на кожному інфраструктурному ринку – більше п'яти. Запроваджено конкурентні принципи тарифоутворення в електроенергетиці та на транспорті. Усі заявки бізнесу та населення на підключення/приєднання до транспортної інфраструктури та електромереж задовольняються вчасно. Понад 90% населення охоплені регулярними послугами доступних пасажирських перевезень.

Зараз час єднатися навколо ідей. Нехай ці вісім пунктів стануть основою до для цього.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Гліб ВИШЛІНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини