Соцмережі занадто повільно реагують на виклики інформаційної війни
Напередодні виборів у Бразилії WhatsUp заблокував більше 100,000 акаунтів за розповсюдження передвиборчого спаму та фейків. Facebook теж підчищали.
Більшість заблокованих так чи інакше перебували у фарватері кампанії Болсонару.
Болсонару все одно переміг. Ліберали журяться. Ринки тішаться. Бо Болсонару економічний ліберал і різкий ідеологічний консерватор.
Читайте також: Гібридна протидія фейкам і маніпуляціям
Washington Post боляче вдарила по Facebook статтею про те, як компанія проігнорувала інформаційні атаки на Україну та в інших країнах. На цю ж тему зробили двосерійну документалку, щоби зробити Цукерберґові ще більш боляче.
Facebook присягається, що все усвідомив і більше так не буде.
Тwitter відмовляється від "Уподобати". Їх закликають відмовитися й від "Ретвіт".
Інвестори соцмереж розмірковують, аби відв’язати показник приросту користувачів від оцінки бізнесової ефективності. Це значить, що гонитва за новими користувачами перестане бути нав’язливою ідеєю. А отже, можна буде думати про якість, а не кількість.
Читайте також: Семимісячне мовчання може коштувати Google мільярди доларів
Все це добре. Але занадто повільно. Із такими темпами пробудження платформ можна встигнути зманіпулювати купою виборів, влаштувати декілька злочинів проти людяності, остаточно довести до ручки лібералізм і зрештою отримати світ у стилі кіберпанк нуар.
А все так добре починалося – більше спілкування, більше спільнот, більше свободи, рожеві кульки з нагоди річниці в ФБ і все таке.
Обіцянка знань і свободи може бути пасткою. Навіть якщо говорити про це немодно.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки