MENU

Куди ведуть сліди з таємних схем по управлінню Києвом?

4775 1

Нещодавно у Європейському сегменті мережі Інтернет почала циркулювати публікація, де робляться досить серйозні обвинувачення на адресу місцевого самоврядування у м. Києві.

Зокрема, мова про те, що колишній депутат Київради (та колишній нардеп від ПР) Вадим Столар зберігає серйозний вплив на ухвалення рішень у КМДА через «своїх людей», що займають достатньо високі посади.

Читайте також: Киевом рулят застройщики, главный и единственный интерес которых – выбить побольше земли

Зокрема, автор публікації посилається на думку відомого журналіста Ю. Бутусова, котрий вважає, що Віталій Кличко Києвом не керує, а виконує лише представницькі функції.  Керує міськими процесами людина не публічна - Вадим Столар. Він вказує, що та коли Кличко має зробити.

Сам по собі Вадим Столар – персонаж цікавий. З ним пов’язана низка афер та скандалів. Столару приписують аферу з будівельною компанією «Еліта-центр» в результаті якої сотні людей залишилися без житла. Ім'я Вадима Столара фігурувало в кримінальній справі, але він свою причетність до афери заперечував. На суді він був... свідком. Всю провину звалили на його партнера Олександра Шахова-Волконського, і він єдиний поніс покарання. Крім цього Столар стоїть за скандальною забудовою берегової лінії річки Дніпро, яка розділяє столицю України на дві частини. З порушення водного та земельного законодавства України фірми Вадима Столара майже добудували на березі Дніпра житловий комплекс «Сонячна Рів'єра». Згадувалося ім’я Столара і у контексті фінансових скандалів. За словами відомого в Україні журналіста, який займається розслідуваннями Олександра Дубинського  Столар мав пряме відношення до «падіння» банку «Хрещатик». Перед самим закриттям він взяв там вигідний кредит під непродані квартири. У заставі метр оцінювався в 3,5 тис. дол. при тому, що реальна ціна 1-1,2 тис.

Цікавим є характер політичних ті бізнес-зв’язків Столара. Зокрема, він був і у «Нашій Україні», і нардепом від Партії регіонів, а також представляв «УДАР» у Київраді. У подібних політичних реверансах йому начебто допомагали дружні звязки з сином «співаючого екс-мера Києва» – Степаном Черновецьким, якого, як відомо, 2016 року затримали в Іспанії з підозрою у відмиванні коштів.

Все це, загалом, створює досить неприємну ситуацію із сприйняттям Київської міської влади у Європі, де і без того багато розмов про надзвичайний рівень корупції в Україні.

Читайте також: Игры в имитацию. Кому выгодно кричать "экономия", или что там о 467 миллионах в год на Prozorro?

Також у статті підкреслюється, що у проекті бюджету ЄС на 2021-2027 роки передбачено збільшення видатків на зовнішню політику. Витрати складуть до 123 млрд Євро. Кошти будуть витрачені для сприяння державам «Безпосереднього сусідства з ЄС», в тому числі Україні. Відповідно, будь-які корупційні скандали можуть обумовити перегляд фінансування, а це вже безпосередньо зачепа національні інтереси України.

Очевидно, що просто ігнорувати подібні публікації – помилкова стратегія. Враховуючи резонансність проблеми, відповідна інформація, очевидно, швидко розійдеться у мережі. І, очевидно, буде впливати на офіційне (та неформальне) ставлення до міської влади Києва. Останнє вплине як на співпрацю з країнами ЄС та іншими містами, так і, приміром, на можливості залучення коштів для реалізації певних проектів, а також і на кредитування української столиці. Коротше кажучи, схоже, що всі чекають від Києва роз’яснення непрозорих зв’язків, схем та того, який вплив зберігає на ухвалення рішень екс-депутат Київради.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Петро ОЛЕЩУК, політолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини