MENU

Творці "Дикого поля" схибили із приманкою – брати Капранови

3217 0

Чому "Дике поле" провалилося у прокаті?

Прикро. Адже фільм має всі складники для успіху.

По-перше, шикарна картинка та режисура. Фільм має сучасний, модний, солідний вигляд.

По-друге, прекрасний кастинґ і чудові акторські роботи. Просто насолоджуєшся, дивлячись на них.

По-третє, гарні епізоди: смішні, загадкові, грізні – на будь-який смак.

По-четверте, тема цицьок розкрита (жарт).

Ні, справді, із позицій екранного втілення робота чудова.

Та й рекламна компанія помітна – хитрий хід із передбаченнями на чеках у "Сільпо", мобілізація читачів і слухачів Жадана для розкрутки.

У чому ж річ?

Дозвольте поміркувати і не сприймайте наші міркування за критику – це просто пошук помилок, щоб надалі їх не повторювати.

Читайте також: Режисер: "Дике поле" – бездоганно відзняте нішеве кіно

Отже, що нам запропонували автори фільму? На що мав піти глядач?

Безперечно, головні пропозиції – це Жадан і Горбунов. Тобто зірка-автор і зірка-актор.

Але.

Спробуймо оцінити кількість читачів Жадана. Виходячи з накладів його книжок – це максимум сто тисяч. Звісно, сто тисяч читачів – це багато. Тим паче, що Жадана читає переважно еліта. Але навіть елітних сто тисяч для кіно – це мало, тим більше, що не кожен потрапить у кінотеатр. Прийшов кожен п'ятий, це нормально. І фільм провалився.

Щодо Горбунова – один Горбунов не може зробити касу фільму, тим паче, що роль у нього другого плану.

Цікаво порівняти "Дике поле" з іншим фільмом – "Червоним", адже в обох автори є відомими письменниками, а крім того кумами.

Жадан і Кокотюха. Кількість читачів приблизно однакова. Але кількість глядачів у "Червоного" більша приблизно в півтора рази – із позицій блокбастерів типу "Кіборгів" із 40 мільйонами каси це несуттєво, але для порівняння між собою "Дике поле" та "Червоний" цілком підходять.

Отже, що нам запропонували автори "Червоного" на додачу до письменника Кокотюхи? Вони запропонували нам тему – УПА. Нескорені борці за Україну. Тема сильна й затребувана. Інше питання – як її втілили, ми це залишимо за дужками.

Яку тему пропонує "Дике поле"? Довоєнний Донбас. "Умом донецьких нє понять". Після війни на Донбасі тема не аж як лабає – українці щодня бачать наслідки такої постановки питання.

Читайте також: Прикро, що "Дике поле" не стало тим, чим могло – журналіст

Безперечно, за акторами та режисурою "Червоний" однозначно програє "Дикому полю". Але тема!

Люди йдуть у кіно, не знаючи, що там буде. Тому їм потрібна чітка та зрозуміла приманка. Глядачів, які цікавляться темою УПА, більше, ніж глядачів, які фанатіють від Жадана – це факт. Автори "Дикого поля" запропонували нам Жадана – й отримали в зали любителів Жадана. Бо любителі теми про "окремий донецький характер" зараз здебільшого зайняті війною.

Звісно, уважний читач одразу заперечить, що гаслом фільму "Дике поле" є "Захищай своє", і що автори мали на увазі алюзію на війну на Донбасі. Не заперечуємо. Напевно, мали. Але для того, щоб цю алюзію зрозуміти, треба спочатку зайти до кінотеатру.

Не дарма всіх письменників і сценаристів передусім запитують: про що книжка/кіно? Навіть Джоан Ролінґ і Стівена Кінґа. Про що? А потім вирішують – читати чи ні, дивитися чи ні.

Кажуть, що Толстой дуже ображався на таку постановку питання – мовляв, якби міг про Анну Кареніну двома словами, то й написав би. Так, можливо, в часи Толстого і для читачів Толстого ім'я автора було важливішим за тему. Проте якщо ваше прізвище не Толстой, і ви не розраховуєте суто на власних фанатів, краще все-таки мати відповідь на прості питання глядачів.

Бо біля каси вони не мають часу на довгі діалоги.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

брати КАПРАНОВИ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини