MENU

Експерт: Зараз поліцейські низових та середніх ланок саботуватимуть накази щодо боротьби із крупним криміналітетом

3176 0

Одеса стала столицею кримінального світу України. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. "Рейдери стали невід'ємною частиною Одеси", – сказав він. За його словами, якщо у голови ОДА Максима Степанова і мера Одеси немає сил вирішити це питання, "ми будемо їм допомагати". Аваков відмітив, що на Одесу очікує низка неприємних перевірок. "Буде вивчено кримінальні схеми. Тут працюватимуть фахівці з інших областей, щоб не було договірних", – сказав міністр, наголосивши, що в інших містах таких явищ немає. Експерт Центру політико-правових реформ Борис Малишев в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів про справжні причини такої гучної заяви Арсена Авакова. 

Борис Малишев відмітив, що Одеса як особливий криміногенний регіон був відомий ще з радянських часів.  причина підвищеного рівня злочинності – це великий порт, через який проходить значна частка контрабандного товару. 

Читайте також: Голова Нацполіції Князєв взяв курс на замороження реформ – експерт

Експерт наголосив, що сигнали щодо необхідності боротьби із злочинністю на Одещині надходили вже дуже давно. І не лише від простих громадян, а й від посадових осіб. "Згадаймо Саакашвілі, який був головою Одеської обласної державної адміністрації.  Він відразу розпочав своє протистояння з місцевим криміналітетом Одещини, який дуже тісно інтегрувався в систему місцевих органів влади. З того часу пройшло вже декілька років. Тому гучна заява Авакова – це дещо запізніла реакція з боку правоохоронних органів. Сплановану та скоординовану боротьбу із злочинністю в цьому регіоні мали розпочати вже давно", – сказав він.

За словами Малишева, різка заява Арсена Авакова щодо необхідності викликана двома причинами: "По-перше, наближаються вибори, тому влада в особі міністра внутрішніх справ намагається активізуватись та показати громадянам свою потрібність. Зокрема, визнати певні проблеми і боротися з ними. По-друге, Арсен Аваков намагається згладити той міжнародний резонанс, який викликав напад на одного з потенційних учасників президентської гонки Анатолія Гриценка. І це ще офіційно президентські вибори не розпочалися. Якщо зараз уже є такі радикалізовані настрої, якщо можна безперешкодно вчиняти заворушення, то що буде далі?", – розповів експерт Центру політико-правових реформ. 

Борис Малишев наголосив, що перед виборами владі потрібні гучні результати своєї роботи, затримання тих резонансних організованих злочинних груп, які раніше були недоторканними.

Читайте також: Перша ознака нашої політичної хвороби

"Це свідчить про те, що можуть бути певні позитивні результати в подоланні криміногенної ситуації в Україні. З іншого боку, чим ближче до виборів, тим видніше стає, що правоохоронці низових та середніх ланок не виконують вказівок власних керівників щодо виконання якихось нестандартних дій проти потужних місцевих кримінальних угрупувань. Таким чином прості правоохоронці хочуть перестрахуватись, щоб у разі зміни вищого керівництва та політичної ситуації не бути крайніми. Отож наближення виборів одночасно є плюсом та мінусом. Вище керівництво зараз буде намагатись показати результат, а нижча та середня ланка правоохоронної системи буде пасивною та не поспішатиме виконувати надто рішучих наказів керівництва", – розповів експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини