MENU

Чому всім нам слід пам'ятати про довгу перспективу

3263 0

Валерій Пекар оприлюднив слова єпископа Української греко-католицької церкви Бориса Ґудзяка – голови Єпархії святого Володимира Великого в Парижі, кавалера Ордену Почесного легіону, президента Українського католицького університету. На зустрічі в УКУ йшлося про те, як глибинні цінності можуть допомогти відповісти на виклики сучасності

Нині ми знаємо більше, довідуємося швидше, маємо не лише повідомлення, а й картинку – і картинка стає дійсністю. Ми відчуваємо тривогу, коли бачимо, як кілька автівок запалали на Єлисейських полях. Як зняти цю тривогу?

Читайте також: Потребуємо більше віри – чому й у що саме

Згадаймо. Під Верденом на маленькому майданчику в Першій світовій за короткий час загинуло 800 тисяч людей. У кілька разів більше людей загинуло під час Голодомору в Україні. 20 мільйонів загинуло від голоду в 1950-і в Китаї. Тож не треба ідеалізовувати минуле, й тоді ми менше боятимемося майбутнього.

Європейська цивілізація побудована на надії, на духовності, що не боялася смерті. Це дозволяло людям будувати катедри – що тривало сотні років, і люди знали, що не побачать результату, але працювали разом. Нині ми хочемо результатів негайно. Коли ми втрачаємо довгу перспективу, виникає страх, а він є поганим порадником.

Читайте також: Звідки прийде нове дихання для України?

Сьогодні десятиріччями усталені речі зазнають тектонічних змін, і нам потрібно джерело впевненості та внутрішнього миру. Роздумуючи над подіями, що трапляться незабаром (наприклад, вибори), треба пам'ятати про довгу перспективу.

Одне з наших перших завдань – додати перспективи вічності до нашого погляду, і це зменшить нашу тривогу, наш страх.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Борис ҐУДЗЯК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини