MENU

Чергове свідчення ізоляції Росії

4403 0

Ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН у Нью-Йорку запропонованої Україною резолюції про "російську мілітаризацію Криму, Чорного й Азовського морів" можна сприйняти як дипломатичну формальність – адже, як і багато інших рішень ООН, ця резолюція не може вплинути на дії агресора. Але, з іншого боку, голосування щодо цієї резолюції демонструє, як мало союзників залишилося в Москви.

Читайте також: Що продемонструвало голосування Генасамблеї ООН щодо мілітаризації окупованого Криму

Росію підтримало всього 18 країн. Усього 18 країн проголосувало проти українського проекту. Про ці країни варто розповісти читачеві.

Частина з них – сателіти Москви, колишні радянські республіки. Незважаючи на те, що їхні лідери дозволяють собі періодично висловлювати невдоволення своїми відносинами з Росією, "неправильний" крок у зовнішній політиці може призвести до політичного й економічного краху. Це Вірменія, Білорусь й Узбекистан. Але цікаво, що інші російські сателіти ухилилися від негативного голосування. Казахстан і Киргизія Росію не підтримали. І це – всередині горезвісного Євразійського союзу!

Інша група – диктатури й популісти "третього світу" та режими, які пов'язані з Москвою постачанням зброї. Це Болівія, Бурунді, Венесуела, Іран, Камбоджа, Куба, КНДР, Лаос, М'янма, Нікарагуа, Сербія, Сирія, Судан і Південний Судан, Зімбабве. Думаю, коментарі тут зайві. Про те, що робить зі своїм населенням уряд кожної з таких країн, можна написати окремий сумний текст. Однак і тут є втрати. Китай – іще один спонсор авторитарних режимів – Росії не підтримав. В'єтнам – не підтримав.

Читайте також: Консул: Список тих, хто голосував "проти" української резолюції щодо Криму, вельми промовистий

А Захід виступив єдиним фронтом на підтримку української резолюції. І коли я кажу Захід, я маю на увазі не лише Євросоюз, США, Канаду, Австралію та Нову Зеландію. За наш проект проголосували Ізраїль, Туреччина та Японія – країни, які нерідко обережні у своїх відносинах із Росією. І ця підтримка є дуже вартісною. І ще раз підкреслює тотальну ізоляцію держави Путіна у сучасному світі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини