MENU

Невідомий батько криміналістики із Чернівців: як ми марнуємо власні іміджеві ресурси

1418 0

Мене завжди вражало, як у нас у країні використовують іміджеві ресурси.

Так, наприклад, я абсолютно впевнений, що більшості моїх співвітчизників дуже добре відомо, що в нас, у славному місті Чернівцях, у ті часи найбільш крайньому східному великому місті Австро-Угорської імперії, мешкав і працював Ганс Ґустав Адольф Ґросс (1847–1915), засновник таких інноваційних на той час наук, та що й казати, і в наші часи вони теж інноваційні, як криміналістика та кримінальна психологія.

Він же й автор самого терміна "криміналістика".

Читайте також: Забутий всесвітньо відомий земляк: українська батьківщина одного із засновників абстракціонізму

У Чернівцях Ганс Ґросс написав свої найкращі праці, мав кафедру в університеті (був професором і деканом юридичного факультету), видавав супервідомий тоді журнал "Архів кримінальної антропології та криміналістики", першого у світі кримінологічного періодичного видання, який того часу був єдиним редагованим виданням такого рангу в Чернівецькому університеті. Там же було написано програмну роботу "Порадник для судових слідчих як системи криміналістики".

Деякі статті пишуть, що в Чернівцях він працював судовим слідчим із 1869-го по 1897 рік, тобто дуже тривалий час. Деякі пишуть, що менше. Інформація якось відрізняється, що теж показово.

А проте це батько цілої криміналістики та кримінальної психології. Описав звичаї професійних злочинців, побут, зафіксував жаргон. Він перший вигадав систему, як їх класифікувати, шукати й ловити. Автор десятків наукових праць на цю тему. Словом – неабияка постать.

Читайте також: Класик англійської літератури польського походження з українського Бердичева

Пишуть, що в університеті відкрили аудиторію імені Ганса Ґросса. Музею, звісно, немає. Ніякого. Дійсно, на біса нам музей такої людини? Дрібниці життя якісь. Не кажучи про книжки, фільми, серіали. Це ж який потужний персонаж! Хоча про що я? І, що цікаво, інформації про нього, простого фактажу – в нас теж дуже мало.

Ще він батько Отто Ґросса, знаного у світі психоаналітика, першого учня Фройда, засновника "Антипсихіатрії", ідеї якого лягли в основу всього, що прийнято називати терміном "контркультура".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олекса МАНН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопкиПравила коментування »  

Новини