MENU

Сертифікація потрапила до рук таких виконавців, що скоро, за моїми прогнозами, стане схожою на сусідську євробляху, – Лікарчук

4787 0

У мого сусіда багато років було хоббі. Це доглядання за «Жигулями», котрі він купив у далеких 70-х роках минулого століття. Зрозуміло, що перше десятиліття – то була «крута» тачка. Особливо за радянськими мірками. Але потім вона таки стала «кривенькою качечкою». Упродовж десятиліть він її перебирав, постійно купував запчастини, шпаклював, фарбував, чіпляв якісь оздоби... І дуже гордо в рідкісні щасливі дні викочував свою ляльку із гаража, щоб поїхати, в кращому випадку, на авторинок за новими запчастинами...

Читайте також: В образовании насилие недопустимо: украинские педагоги начинают масштабный протест

Я згадав цю історію, бо учора прочитав розповідь однієї вчительки про те, як вона проходила чергову атестацію. Атестація вчителів, між іншим, також зявилася на початку 70-х. І з того часу, як мій сусід свою «ляльку», її величезну кількість разів змінювали й доповнювали, удосконалювали й поліпшували, але від того вона не «поїхала». І як була формально-дебільною формою оцінювання роботи педагога, так нею і залишилася. І давно було її потрібно викинути на смітник історії, але отой ледь живий рудимент радянсько-компартійної освітньої системи продовжують реанімувати, примушуючи тисячі вчителів служити мамоні формалізму, чиновницького безглуздя та абсолютної нікчемності. 

Але моєму сусіду їздити на чомусь потрібно... Не скажу, що він геть бідний чоловік, але гроші на нову бюджетну машинку пошкодував. І купив ту, що із серії євроблях... Крутив її, доводив до ладу, навіть в вигляді експерименту трішки поїздив... Але і євробляха тепер також стоїть у одному гаражі поруч із «лялькою». А сусід знову ходить пішки. Бо, очевидно євробляха, до сусіда побувала в таких руках, що тепер і вмілі сусідські руки нічого не можуть зарадити. Занадто заїжджена, а по народному - затасканою невмілими руками виявилася ця машина.

Читайте також: Що чекає педагога який не пройшов сертифікацію

Пишу оце та й думаю, а чи не буде чогось подібного із нашою сертифікацією педагогічних кадрів. Бо сертифікація – дуже гарна ідея, яка реально зможе замінити оту застарілу атестацію. Європейська ідея. Але ж потрапила до рук таких виконавців, що скоро, за моїми прогнозами, стане схожою на сусідську євробляху. (Я вже писав про Положення про сертифікацію, про програму тестування для учасників сертифікації, про методику перевірки сертифкантів на місцях).

Боюся, що якщо сертифікація проходитиме за цими документами, то тоді у нашому освітянському гаражі дуже швидко атестація та сертифікація будуть стояти поруч, як в гаражі мого сусіда дві тачки. На приколі. Без будь якої користі для сучасного життя та перспективи на майбутнє.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ігор ЛІКАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини