В американський освіті вирує грандіозний корупційний скандал
Вчора ФБР звинуватило 30 багатих і впливових батьків у виплаті хабарів, щоб забезпечити їх дітям успішний вступ у престижні університети. Ще 20 людей звинувачуються в отриманні хабарів та організації корупційної схеми. Серед вишів, які фігурують у справі – Єль, Стенфорд, Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі та інші. Федеральні агенти під прикриттям викрили схему випадково, виконуючи зовсім інше завдання.
Міністерство юстиції вже заявило, що мова про найбільшу корупційну схему навколо вступу до університетів в американській історії – список звинувачених має всі шанси на збільшення. Організатором схеми називають консультанта по вступу до престижних вишів Уільяма Сінгера, який з 2011 по 2018 роки отримав за свої послуги 25 мільйонів доларів. Гроші приймалися на його кишеньковий «благодійний фонд», з якого ж виплачувалися хабарі замішаним в справі співробітникам університетів.
Читайте також: Американські школи зовсім не схожі на українські або на ті, що показують у кіно. Розповідь учениці
Щоб пропхати абітурієнтів в престижні виші вдавалися до найрізноманітніших трюків. В Єлі діяли через підкуп тренерів університетських спортивних команд, які оголошували потенційного студента видатним спортсменом, що давало йому чи їй майже гарантоване місце в виші – хоча ті серйозно спортом ніколи не займалися. За інших студентів іспити складали спеціально навчені люди. Особливий шок викликає звинувачення, що деякі співробітники організації, яка адмініструє вступний іспит (SAT), зливали абітурієнтам питання чи навіть виправляли їх відповіді!
Як бачимо, корупція далеко не унікальна українська риса, а природній потяг людини здобути нечесну перевагу для себе і своїх рідних. Різниця між США і Україною не в якихось містичних відмінностях менталітету, а в тому, що в Америці є великий шанс понести покарання: як за отримання, так і за дачу хабарів. Батьків-фігурантів справи, серед яких телезірки, банкіри, партнери великих інвестиційних і юридичних компаній, ФБР не просто звинуватило, а відразу заарештувало – їм доводиться виходити на волю під величезні застави. Університети не мовчать і не намагаються дурити всіх навколо історіями про «інформаційні атаки», а відразу почали відстороняти від посад і звільняти звинувачених співробітників.
Читайте також: Освіта в Британії: які креативні ідеї варто запозичити українським школам
Як заявив прокурор цієї справи Ендрю Леллінг: «Не може існувати окремої системи вступу до університетів для багатих. Так само для них не буде і окремого правосуддя». Цікаво, хто стане першим прокурором, який наважиться притягнути українських впливових і багатих батьків за корупцію при вступі в університети? Чи ми святіші за США і в нас такого немає в принципі?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки