MENU

Кандидати у президенти можуть проводити дебати на стадіоні, але за кошти власних виборчих фондів – Магера

2597 0

Кандидати у президенти можуть проводити дебати на стадіоні, але не за рахунок держбюджет, а за кошти власних виборчих фондів.

Про це у коментарі УНІАН заявив колишній заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, коментуючи ситуацію навколо можливого проведення дебатів між кандидатами у президенти Володимиром Зеленським та Петром Порошенком на НСК "Олімпійський".

"Стаття 62 закону про вибори президента передбачає, що такі теледебати проводяться на "Суспільному телебаченні" тривалістю не менше 60 хвилин у вечірній час", – зазначив Магера.

Він уточнив, що офіційно дебати мають проводитися саме у приміщенні Суспільного телебачення.

Читайте також: Обираємо майбутнє – України або Малоросії

"Справа в тім, що ЦВК ще 5 травня 2014 р прийняла постанову №472 і визначила, що теледебати проходять у приміщенні "Суспільного телебачення" за адресою: Київ, вул. Мельникова (нині – Іллєнка), 42", – повідомив Магера.

Водночас він наголосив, що кандидатам не заборонено проводити й інші дебати, які не регламентовані законом "Про вибори Президента України".

"Якщо ж кандидати захочуть провести ще якісь додаткові теледебати, то вони не фінансуватимуться з державного бюджету, вони мають бути за згодою обох кандидатів, та бути оплачені за рахунок виборчих фондів", – додав Магера.

Також він не бачить проблеми, що у законі про вибори президента йдеться про НТКУ як установу, що проводить дебати, при тому, що нині НТКУ не існує, а є "суспільне телебачення".

"Це не проблема, адже закон про суспільне телебачення був прийнятий пізніше, ніж закон про вибори президента, тому ЦВК, приймаючи вищезгадану постанову, брала до уваги закон про суспільне, а відтак його норми мають пріоритетне застосування", – підкреслив Магера.

Він також зауважив, що так звані офіційні теледебати є обов’язковими, проте кандидати можуть проводити й "неофіційні".

"Не стоїть питання або/або – дебати офіційні або неофіційні. Офіційні теледебати, визначені законом на 19 квітня, у приміщенні "суспільного телебачення", вони є обов’язкові і за рахунок коштів держбюджету. Але якщо кандидати домовляться про ще якісь теледебати, в іншому місці – то це їхнє право", – сказав Магера.

Разом з тим він підкреслив, що проведення дебатів саме на стадіоні, це питання швидше спортивного, а не виборчого права.

Читайте також: Україна ризикує перетворитися на територію, що так і не встигла стати справжньою державою

"Щодо стадіону, то закон про вибори президента говорить про оренду приміщень, будівель, будинків. А про оренду стадіону нічого не сказано, тому не знаю, як вони виходитимуть з цієї ситуації. Я не спеціаліст у спортивному праві, тому не знаю, наскільки коректно використовувати об’єкти спортивної інфраструктури для політичних цілей. Принаймні, співаки використовують. Тут я не готовий сказати", – зауважив Магера.

Нагааємо, згідно з результатами опрацювання 100% протоколів ДВК про результати голосування на виборах президента у першому турі, за Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців, за Петра Порошенка – 15,95%.

Третього квітня Зеленський заявив про готовність йти на дебати перед другим туром президентських виборів з Порошенком, проте озвучив низку умов. Зокрема, дебати мають відбуватися на НСК "Олімпійський", перед народом України, і щоб усі канали мали право транслювати дебати наживо. На це рішення Зеленський дав своєму супернику 24 години.

Своєю чергою Порошенко погодився провести дебати з Зеленським на стадіоні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини